Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Turo apžvalga: Smūgis „Jonavos” ir „Džiugo” ambicijoms bei naujas lyderis

rugsėjo 29

Savaitgalį Pirmos lygos ekipos toliau aiškinosi savus gana sudėtingus santykius, o nurimus dvikovų aistroms turėtume konstatuoti, kad padidėjo atotrūkis tarp pirmų trijų komandų ir jų persekiotojų, o medalių likimas tikriausiais spręsis tiesioginėse konkurentų dvikovose. Įdomių akimirkų bei aistrų netrūko ir rungtynėse dėl žemesnių vietų. Apie tai – trumpoje rungtynių apžvalgoje.

Penktadienis, 09.25, 17:00, Kretingos miesto stadionas, 350 žiūrovų.
Kretingos „Minija”  – „Kauno Žalgiris” B 2:1 (1:0).
Teisėjai: V.Vasiliauskas, E.Kemėža, G.Zaniauskas.
Įvarčiai: S.Magwaza 18’, J.Silva 90’ – B.Anisas 58’.

Gana solidi „Kauno Žalgirio“ B sudėtis, kurioje buvo ne vienas A lygos kovų patirties turėjęs žaidėjas, šį kartą iš Kretingos buvo priversta grįžti tuščiomis. Į pirmo kėlinio viduryje po puikaus reido įmuštą Sibusiso Magwazos įvartį kauniečiai antrą kėlinį atsakė tiksliu Beno Aniso smūgiu.  Lemiamas taškas rungtynėse buvo padėtas joms besibaigiant, kai sėkmingai „antrajame aukšte“ sužaidęs dar vienas „Minijos“ legionierius Joao Silva atnešė pergalę šeimininkams. Beje, galima pažymėti, jog abu šie kretingiškių legionieriai, atrodo, gerai pritapo prie komandos ir sezono pabaigoje yra vieni iš pavojingiausių atakuojančių žaidėjų „Minijoje“- Sibusiso sąskaitoje yra 4 pelnyti įvarčiai, o Joao – net 7 (per 8 žaistas rungtynes). Ši pergalė sustiprino kretingiškių pozicijas kovoje dėl 10-os vietos, o kartu ir priartino prie kluptelėjusio „Žalgirio“ B. Tuo tarpu kauniečių  laukia trys susitikimai su sostinės ekipoms, dvi iš kurių yra turnyrinės lentelės kaimynės.

Penktadienis, 09.25, 17:00, Trakų miesto stadionas, 52 žiūrovai.
„Riteriai” B – Mažeikių „Atmosfera” 2:5 (1:2).
Teisėjai: U.Veprauskas, J.Kupčinskas, L.Skladaitytė.
Įvarčiai: V.Paulauskas 4’, M.Stūrys 90’+2’ – K.Inta 1’, T.Labukas 25’, D.Keršis 57’, E.Jasaitis 78’, M.Šlyžius 84’.

Atrodo, „Riteriai“B  sezoną baiginėja „nuleistomis padangomis“. Kita vertus, sunku kažką nuveikti aikštėje, kai pusę komandos sudaro 14-15 metų futbolininkai. Mažeikiškiai jau antrose iš eilės rungtynėse išvykose papildo taškų bagažą, tad sėkmingai sužaidus likusius tris susitikimus namuose galima pagerinti turnyrinę situaciją.

Svečiai itin sėkmingai pradėjo rungtynes, jau pirmą minutę išsiveržę į priekį. Nors greitai pusiausvyra buvo atstatyta, kėlinio viduryje dar kartą nubaudę šeimininkus, mažeikiškiai jau nebe paleido rungtynių kontrolės „vadžių“. Antrame kėlinyje jau prasidėjo varžovų triuškinimas, o dar vieną atsakomąjį įvartį „Riteriai“ B įmušė tik per pridėtą teisėjo laiką. „Atmosfera“ sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, sezoną užbaigs trimis susitikimais namuose, o ši aplinkybė gali žadėti ir neblogą taškų derlių.

Šeštadienis, 09.26, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas.
Kauno „Hegelmann Litauen“  – Telšių „Džiugas” 2:0 (0:0).
Teisėjai: J.Paškovskis, E.Korotkovas, D.Norkus.
Įvarčiai: A.Raginis 58’, A.Kyeremeh 87’.

Vienos iš centrinių turo rungtynių neapvylė jas stebėjusių sirgalių. Aikštėje matėme įdomią, neblogo lygio dvikovą, kurią pelnytai laimėjo kauniečiai. Jie sukūrė daugiau progų prie svečių vartų bei dvi iš jų realizavo antroje rungtynių dalyje. Įvarčiais vėl pasižymėjo puikią formą pastaruoju metu demonstruojantys Aurimas Raginis bei Aleksas Kyeremeh. Savo komandos žaidimu buvo patenkintas ir ekipos vyriausiasis treneris Artūras Ramoška, pažymėjęs, jog šį kartą pastabų savo auklėtiniams dėl žaidimo kokybės turėjęs nedaug.

Kovingai žaidę svečiai taip pat sukūrė kelias geras situacijas, tačiau įmušti  jiems nepavyko. O pakreipti rungtynių eigą kita linkme po praleisto įvarčio galbūt pritrūko ir jėgų.

Šį pergalė – rimtas kauniečių žingsnis link medalių, tuo tarpu „Džiugo“ situacija komplikuojasi, nuo „medalininkų“ zonos juos skiria jau 6 taškai….

Šeštadienis, 09.26, 15:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
„Panevėžys“ B  – Alytaus „Dainava” 1:2 (1:1).
Teisėjai: Š.Tamulynas, E.Bučinskas, U.Šmitaitė.
Įvarčiai: G.Žederštreimas 10’ – T.Vitukynas 34’, E.Stočkūnas 57’.

Turnyrinės lentelės kaimynų dvikovą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai, jau rungtynių debiute išsiveržę į priekį – 10-ą minutę pasižymėjo Gustas Žederštreimas. Tačiau vienas kertinių rungtynių epizodų, įvykęs pirmo kėlinio viduryje, gerokai pakoregavo susitikimo eigą. Aikštės krašte plykstelėjus emocijoms, neišlaikė futbolininkų nervai, o šeimininkų žaidėjui Eimantui Dzingai buvo parodyta raudona kortelė. Kiekybine persvara alytiškiai pasinaudojo gana greitai – po kelių minučių rezultatą išlygino Titas Vitukynas.

Antroje rungtynių pusėje svečiai po Ernesto Stočkūno įvarčio išsiveržė priekin, turėjo dar galimybių padidinti persvarą, tačiau daugiau įvarčių žiūrovai rungtynėse nebeišvydo.

„Dainava“ dar gali pakovoti dėl aukštesnių vietų, o panevėžiečiai pakilti iš aštuntosios pozicijos turi tik teorines galimybes. Tačiau pakišti koją aukštesnių tikslų siekiantiems varžovams aukštaičiai gali.

Šeštadienis, 09.26, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.
„Vilniaus Vytis“   – Kėdainių „Nevėžis” 1:4 (1:2).
Teisėjai: M.Jackus, K.Guobys, I.Ramanauskienė.
Įvarčiai: C.T. Tchamba 42’ – E.Kugys 21’ ir 66’(11m), A.Gėgžna 31’, E.Černiavskis (į sav. vartus) 84’.

Kėdainių ekipa ir toliau „skalpuoja“ varžovus. Šį kartą su kaupu atsiskaityta už pralaimėjimą pirmame rate „Vilniaus Vyčiui“. Dar du įvarčius pelnė rezultatyviausias pirmenybių žaidėjas E.Kugys.

Kita vertus, reikia pažymėti, kad šį kartą varžovų gynyba kėdainiečiams buvo gana dosni – vilniečiai klydo šiurkščiai, kaip sakoma „lygioje vietoje“ ir kelis įvarčius tiesiog dovanojo priešininkams. Taip žaidžiant taškų tikėtis sunku, nors atakuojant„vyčiai“ ir neatrodo beginkliai (tuo praeitame ture įsitikino „Džiugas“).

Negalima nepastebėti ir gana didelės rotacijos „Vilniaus Vyčio“ gretose. Ko gero, besitęsiančios komandos problemos tam turi nemažą įtaką, o esant tokiai situacijai tikėtis gerų rezultatų būtų naivu.

Varžovų bėdomis puikiai pasinaudojęs „Nevėžis“ šiuo metu yra lentelės viršuje ir ruošiasi vienam iš lemiamų sezono susitikimų – penktadienio dvikovai su „Hegelmann Litauen“.

Šeštadienis, 09.26, 17:00, Jonavos miesto stadionas.
„Jonava“ – FA„Šiauliai” 1:2(1:0).
Teisėjai: M.Pomeckis, M.Tubis, L.Skladaitytė.
Įvarčiai: D.Raudonius 7’ – R.Gedminas 47‘, J.Petravičius 72‘.

„Jonava“ turėjo puikų šansą išlikti lentelės viršūnėje, tačiau „nudegė“ rungtynėse su kovingais šiauliečiais. Rungtynių pradžia didelės bėdos šeimininkams nežadėjo, greičiau atvirkščiai – jau 7-ą minutę šiauliečių baudos aikštelėje „pamirštas“ Džiugas Raudonius išveda jonaviečius į priekį. Pirmoji susitikimo pusė tokiu rezultatu ir baigėsi, o antrasis kėlinys „Jonavos“ gynybai tapo tikru košmaru. Klaidos ne pačiose sudėtingiausiose situacijose leido svečiams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išsiveržti į priekį. Aistros aikštėje nerimo, jonaviečių atakų bangas svečių gynybai pavyko atlaikyti, o susitikimo gale šiauliečiai dar turėjo galimybę ir įmušti trečią kartą, paskyrus 11 m baudinį. Nors smūgis nebuvo tikslus, tuoj po jo nuaidėjęs švilpukas paskelbė kiek netikėtą svečių pergalę.

Beje, tai dar ne buvo pabaiga. Jau po finalinio švilpuko aikštėje kilo susistumdymas, kurio metu šeimininkų vartininko Martyno Matuzo elgesys buvo įvertintas raudona kortele (antra šį sezoną). Tad be taškų nuostolio „Jonavai“ kitose rungtynėse (o gal ne tik jose) teks verstis ir be jo.

Šeštadienis, 09.26, 17:00, Vilnius, BFA arena.
Vilniaus BFA   – Vilniaus „Žalgiris” B  2:1 (1:0).
Teisėjai: R.Adžgauskas, G.Eidinzonaitė, Y.Solovyov.
Įvarčiai: M.Perveinis 8’, T.Gulbickis 84’ – E.Vilkaitis 90+1‘.

Ne veltui anonsuodami šį susitikimą tikėjomės kur kas atkaklesnės kovos, nei pirmose rungtynėse. Taip ir nutiko.

Drąsiai ir kovingai žaidę BFA auklėtiniai sugebėjo iškovoti pergalę prieš antrojo šešetuko lyderius ir tuo pačiu padėjo padidinti intrigą kovoje dėl 9-os vietos. O nuotaiką šeimininkams jau rungtynių pradžioje pakėlė Martynas Perveinis, efektingai užbaigęs saviškių ataką. Išsiveržusi į priekį BFA komanda kantriai ir dėmesingai gynėsi, tuo pačiu metu ir aštriai kontratakuodama. Viena iš tokių atakų antro kėlinio pabaigoje baigėsi antri šeimininkų įvarčiu. Tai dar nebuvo finalinis akordas – per tas kelias minutes žiūrovai išvydo ir atsakomąjį žalgiriečių įvartį, ir raudoną kortelę (ji buvo parodyta BFA gynėjui Emanueliui Puzakinui) ir pagaliau – šeimininkų džiaugsmo šokį po finalinio teisėjo švilpuko.

BFA ekipa trimis taškais atitrūko nuo „Kauno Žalgirio“ B, artimiausios rungtynės parodys, ar BFA žaidėjams „apetitas atsiranda bevalgant“.

Tuo tarpu „Žalgirio“ B žaidėjams tokia rungtynių baigtis turėtų būti nemažas smūgis ambicijoms. Nekyla abejonių, kad sekančiuose susitikimuose vilniečiai sieks reabilituotis.