Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Turo apžvalga: Pagrindinis klausimas atidėtas finišui

Turo apžvalga: Pagrindinis klausimas atidėtas finišui

spalio 27

Ką gi, taip lauktos (ypač „Nevėžio” sirgalių) atomazgos praeitą savaitgalį neįvyko, viskas keliasi į paskutinį turą (o gal – ir dar toliau), kuris žada būti ugningas, tarsi ryškiomis spalvomis pasipuošę rudens medžiai. Lygoje liko sužaisti ketverias (arba penkerias) rungtynes, po kurių bus sudėlioti trūkstami galutinės 2020 metų sezono turnyrinės lentelės fragmentai.

Penktadienis, 10.23, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 220 žiūrovų.
FA„Šiauliai”  – „Vilniaus Vytis“ 4:1 (3:0).
Teisėjai: U.Veprauskas, D.Klimas, A.Alūzas.
Įvarčiai: R.Gedminas 37‘, 41‘, 45‘ ir 68‘ – M.Makutunovičius 69‘(11m).

Pirmo kėlinio pabaigoje įmušę tris įvarčius šiauliečiai antrą rungtynių pusę pavertė formalumu. Per ją ekipos apsikeitė įvarčiais, kurie įtakos rungtynių eigai jau nebeturėjo. Be abejo, pagrindiniu susitikimo didvyriu derėtų laikyti Roką Gedminą, antrą kartą šiose pirmenybėse įmušusį 4 įvarčius per rungtynes. Rokas įsiveržė į rezultatyviausių lygos žaidėjų trejetą, o jo individualų meistriškumą pažymėjęs FA „Šiauliai“ vyriausias treneris  Renatas Vestartas nebuvo visiškai patenkintas savo komandos žaidimu atakuojant, nepaisant pelnytų 4-ių įvarčių.

Tuo tarpu vilniečiai, ko gero, nori kuo skubiau užbaigti sezoną, apie jų bėdas besiginant rašyti jau kiek pabodo, kaip ir kitas visokias peripetijas. Tiesiog … palauksime.

Paskutinėse rungtynėse „Šiauliai“ viešės Kaune , kur laukia dvikova su dar viltis į auksą išsaugojusia „Hegelmann Litauen“ ekipa. Sprendžiant pagal pastaruosius rezultatus, šiauliečiai nebus lengvai perkandamas „riešutėlis“ vieniems iš pirmenybių favoritų.

Sekmadienis, 10.25, 13:00, Jonavos miesto stadionas, 350 žiūrovų.
„Jonava“  – Telšių„Džiugas” 0:0.
Teisėjai: R.Adžgauskas, J.Kupčinskas, U.Šmitaitė.

Dvikovos Jonavoje dalyviai, kaip ir dera pretendentams į medalius aikštėje negailėjo savęs. Daug vyriškos kovos, varžovai stengėsi perimti iniciatyvą vieni iš kitų, bet galų  gale išsiskyrė be įvarčių. Tame yra nemažas puikiai savo vartus gynusių Martyno Matuzo ir Mariaus Paukštės nuopelnas, kuriems, kiek galėjo, padėjo ir gynėjai. Svečius tenkino tik pergalė, todėl išvydome gana aktyvų jų žaidimą, o šeimininkai stengėsi nelikti skoloje.

Lygiosios užtikrino „Jonavai“ medalius, o kokia bus jų spalva, paaiškės po paskutinio turo susitikimo Kėdainiuose. Galimybių iškeisti „bronzą“ į „sidabrą“ yra, nors tam reikėtų ir jonaviškiams palankaus rezultato Kaune. Eisvinas Utyra po susitikimo dėkojo žaidėjams, klubo vadovams už įdėtas pastangas, o kaip seksis rasti motyvacijos rungtynėms Kėdainiuose – pamatysime greitai. Nebloga žinia jonaviškiams yra ta, kad šiaip jau gana emocingai rungtyniaujanti komanda šį kartą išvengė kortelių, reiškia ir galimų nuostolių sudėtyje varžybų finiše.

Telšių ekipos gerbėjai šį  sezoną vertinti galėtų su nedideliu kartėliu. Susidarė įspūdis, kad ekipa neišnaudojo viso turimo potencialo, suklupdama gana netikėtose vietose. Visgi, likus turui iki pirmenybių pabaigos, telšiškiai turi labai geras galimybes išsaugoti ketvirtą vietą – tereikia namuose nepralaimėti „Dainavai“.

Sekmadienis, 10.25, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 210 žiūrovų.
Kauno „Hegelmann Litauen”  – Alytaus „Dainava“ 1:0 (0:0).
Teisėjai: D.Šimėnas, L.Aržuolaitis, I.Ramanauskienė.
Įvartis: I.Dedura 80‘.

Pirmame rungtynių Kaune kėlinyje varžovai apsikeisdavo atakų dūriais tarsi fechtuotojai – surengus aštrų išpuolį prie vienų vartų, kaip mat sekdavo panašus atsakas ir prie kitų. Tiesa, kauniečiai aštrių momentų sukūrė daugiau, o antroje rungtynių pusėje visiškai perėmė iniciatyvą. Po kai kurių neišnaudotų progų šeimininkų gerbėjams telikdavo griebtis už galvos – kamuolys tarsi užburtas nenorėjo atsidurti vartų tinkle. Visgi, galų gale aikštės šeimininkų spaudimas atnešė vaisių. O lemiamą smūgį  atliko labiausiai patyręs ekipos žaidėjas Ignas Dedura, atsidūręs tinkamoje vietoje tinkamu laiku ir greičiausiai susiorientavęs „Dainavos“ baudos aikštelėje.

Desperatiški svečių mėginimai išgelbėti rungtynes sėkmės neatnešė, tad kauniečiai iškovojo nelengvą ir kaip vėliau paaiškėjo, svarbią pergalę, išsaugojusią viltis pakovoti dėl pirmosios vietos.

Nenuobodu buvo pažiūrėti ir į pasibaigusių rungtynių protokolą – iš trijų parodytų raudonų kortelių dvi buvo skirtos Alytaus ekipos trenerių štabo nariams. Tad emocijų nesuvaldę Nerijus Bartkevičius ir Povilas Baliukonis savo komandai paskutinėse rungtynėse prie aikštės patarti negalės.

Sekmadienis, 10.25, 14:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
„Panevėžys“ B  – Kėdainių „Nevėžis” 1:1 (1:0).
Teisėjai: K.Bartuškevičius, K.Guobys, J.Guobys.
Įvarčiai: S.Vrebac 26‘(11m) – A.Gėgžna 66‘.

Nepaisant to fakto, kad rungtynės vyko Panevėžyje, garsesni jose buvo „Nevėžio“ sirgaliai. Visgi, ilgai lauktos šventės kėdainiečių gerbėjams atšvęsti nepavyko. Viskas atidėta mažiausiai iki spalio 31 dienos, o tuo padėjo pasirūpinti kovingai žaidę „Panevėžio“ B futbolininkai.

Kaip ir dera favoritams, svečiai iš karto pabandė užgulti panevėžiečių vartus, pavojingų situacijų irgi nereikėjo labai ilgai laukti. Tačiau progos nebuvo paverstos įvarčiais, o kiek atitokę šeimininkai pradėjo atsakinėti kontratakomis. Viena iš jų pirmo kėlinio viduryje pasibaigė pražanga „Nevėžio“ baudos aikštelėje ir realizuotu baudiniu – kiek netikėtai svečiai atsidūrė besivejančių vaidmenyje.

„Nevėžio“ žaidimo braižo šis nemalonus atsitikimas beveik nepaveikė – ir toliau aikštės šeimininkų gynyba turėjo dirbti maksimaliomis apsukomis. Kėdainiečių spaudimas ypač sustiprėjo po pertraukos, drebėjo „Panevėžio“ B vartų konstrukcijos, gelbėjo vartininkas, bet galų gale ir jis buvo bejėgis po aktyviai žaidusio Areto Gėgžnos smūgio – 1:1. Svečiams to mažai, reikia pergalės, vėl metamasi į atakas, dar vienas skersinio „patikrinimas“, tačiau ir aikštės šeimininkai ištaikę momentą atsako ne mažiau pavojingais išpuoliais. Po vieno iš jų akrobatišku šuoliu vartus gelbsti jau „Nevėžio“ vartininkas.

Rungtynių pabaigoje įtampa pasiekia apogėjų, svečiai eina „va bank“, varžovų baudos aikštelėje pasirodo ir komandos vartininkas, bet dar vieno įvarčio pasiekti nepavyksta. Maža to, gaunamos dvi raudonos kortelės ir lemiamose sezono rungtynėse „Nevėžiui“ teks verstis be dviejų svarbių žaidėjų.

Kovingas ir aistringas susitikimas pagrindinę sezono intrigą atidėjo paskutiniams turui, o geru žodžiu negalime nepaminėti ir jaunų „Panevėžio“ B futbolininkų – tai buvo tik pirmasis jų taškas antrame rate, bet užtat koks.

Sekmadienis, 10.25, 14:00, Kaunas FA „Kauno Žalgiris“ maniežas.
„Kauno Žalgiris “ B  – Vilniaus „Riteriai“ B 2:1 (0:0).
Teisėjai: J.Valatka, V.Kazlauskas, L.Skladaitytė.
Įvarčiai: I.Jonaitis 62‘, M.Popiera 64‘ – M.Ramanauskas 74‘.

„Kauno Žalgiris” B pasinaudojo atsiradusia proga ir „Atmosferos” kluptelėjimu paskutiniame ture. Iškovoję prognozuojamą pergalę prieš „Riterius” B Dominyko Galkevičiaus ir Vytauto Vaškūno auklėtiniai sezoną baigė vienuoliktoje lentelės vietoje.

O paskutinių rungtynių, kurios buvo žaistos FA „Kauno Žalgiris” manieže likimas sprendėsi antro kėlinio pradžioje. Iš pradžių svečiai liko dešimtyje ( už necenzūrinius žodžius anksčiau laiko į rūbinę buvo išsiųstas Valdas Paulauskas), netrukus kiekybinę persvarą aikštės šeimininkai konvertavo į du įmuštus įvarčius. Svečiai sugebėjo į tai atsakyti vienu tiksliu smūgiu, bet tai buvo ir viskas, ką „Riteriai” B nuveikė.

Dvi aukščiausioje lygoje žaidusių klubų B komandos sezoną baigė gana skirtingomis nuotaikomis, bet laiko analizėms ir išvadoms turėtų tikrai pakakti.

Sekmadienis, 10.25, 14:00, Mažeikių miesto stadionas, 100 žiūrovų.
Mažeikių „Atmosfera“ – Vilniaus BFA 2:3 (1:3).
Teisėjai: V.Vasiliauskas, A.Stepanovas, R.Petrauskas.
Įvarčiai: A.Bačanskis 19‘ ir 90+1‘ – M.Perveinis 3‘ ir 9‘, A.Skuratovič 38‘.

Pergale baigti pirmenybes visada smagu, nepaisant kokią vietą jose užimi. Šį kartą tai padarė svečiai iš Vilniaus, į nemenką nokdauną pasiuntę mažeikiškius jau per pirmas dešimt minučių.

Šeimininkų viltys atgijo po atsakomojo Algimanto Bačanskio įvarčio, tačiau praeito turo istorijos pakartoti nepavyko – svečiai dar iki pertraukos atstatė solidžią persvarą, o antroje rungtynių dalyje, nors liko dešimtyje, sugebėjo išsaugoti palankų sau rezultatą beveik iki pat pabaigos. Antrasis Bačanskio įvartis krito tik per pridėtą laiką, laiko išlyginti rezultatą jau pristigo.

„Atmosfera“ pirmenybes baigė ne itin sėkmingai, per trejetą rungtynių namų aikštėje surinkusi tik tašką, o BFA komanda, panašiai kaip ir kauniečiai, sezono finišu galėtų būti patenkinta.

Sekmadienis, 10.25, 14:00, Kretingos miesto stadionas, 400 žiūrovų.
Kretingos „Minija“ – Vilniaus „Žalgiris“ B 1:4 (1:1).
Teisėjai: R.Šmitas, V.Gerasimovas, V.Petkus.
Įvarčiai: A.Vilavičius 37‘ – M.Mikulėnas 43‘ ir 83‘, A.Kapleris 66‘, E.Vilkaitis 75‘,

Neoficialiai „mažuoju finalu” vadinamos rungtynės prasidėjo nemaloniai aikštės šeimininkams- jau debiute skiriamas baudinys į jų vartus. Tiesa, rezultatyviausias „Žalgirio“ B žaidėjas Meinardas Mikulėnas šia proga nepasinaudojo, tačiau tai buvo rimtas perspėjimas, jog svečiai juokauti nenusiteikę. Kaip parodė tolimesni įvykiai aikštėje, taip ir buvo. Įdomu pažymėti, kad beveik visi įvarčiai Kretingoje buvo pasiekti po standartinių situacijų, o besiginančių komandų veiksmus tuose epizoduose galima būtų talpinti kokiame nors futbolo vadovėlyje, skyriuje „kaip negalima gintis“.

Pažymėsime dar ir faktą, kad nesėkmė debiute mažai paveikė Meinardą, jis šiose rungtynėse pelnė du įvarčius ir lygos snaiperių rikiuotės gretose atsistojo šalia Evaldo Kugio  – abiejų sąskaitose dabar yra po 14 tikslių smūgių.