Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
Geriausias lygos snaiperis E. Kugys apie maudymąsi, girą ir įvarčius

Geriausias lygos snaiperis E. Kugys apie maudymąsi, girą ir įvarčius

balandžio 5

Tinklaraštis „Antra Geltona“ pakalbino rezultatyviausią Pirmos lygos žaidėją, ilgametį Kėdainių „Nevėžio“ futbolininką Evaldą Kugį, kuris papasakojo apie tai kaip tapo tokia šaltakraujiška grėsmė vartininkams bei paminėjo savo dievaitį.

–  Šiuo metu visi priversti būti namuose, pasiilgstame futbolo ir galvojame kuo užsiimti. Kaip jūs leidžiate laiką? Ar turite kitų hobių? Kokių? Knygos? Muzika? Filmai?

– Taip, laikas namuose slenka labai lėtai, tai tenka ir muzikos labai dažnai klausytis, ir filmų pažiūrėti, sekti informaciją, kas šiuo metu dedasi pasaulyje, nes visiems tai labai aktualu. Žinoma nepamirštu ir pasportuoti namie. Susigalvoji vis kažką, kad dienos nebūtų vienodos ir nuobodžios. Dar ir mano geriausias draugas (šuo Zoro) neleidžia liūdėti. Stengiuosi ir kiekvieną dieną lauke pabėgioti, tik žinoma kur nėra žmonių, nes reikia palaikyti sportinę formą. Dar nesenai atradau naują hobį. Pradėjau po bėgimo maudytis kokiam nors ežere, tai stengsiuosi daryti kiekvieną savaitgalį, o gal net ir dažniau.

– Kaip sekasi komandos draugams laikytis karantino? Ar bendraujate tarpusavyje? Gal turite bendrą chatą kaip kiti Europos klubai?

Sekasi neblogai, visi laikosi karantino, žinoma bendraujam kaip, kam sekasi, bendraujam gan dažnai. Turime ir bendrą grupę, keliame vaizdus, vaizdo medžiagą kaip leidžiam laiką, kaip sekasi palaikyti sportinę formą.

– Grįžtame prie karaliaus futbolo. Žaidžiant saugo pozicijoje tapote vienu rezultatyviausių Pirmos lygos futbolininku kartu su Jose Luisu Balanta. Kokia jūsų paslaptis? Kodėl esate geresnis už kitus puolėjus?

– Net nežinau. Jau antrus metus tapau rezultatyviausiu žaidėju ir nelaikau savęs geresniu už kitus. Tiesiog gal atsiduriu reikiamu laiku reikiamoje vietoje. Tai nuo manęs vieno nepriklauso – didžiausias nuopelnas yra komandos draugų, jei jie tau sukuria gerus šansus. Tau belieka pasiųsti kamuolį į vartus. Arba turint progą reikia ją realizuoti. Nemuši – neįmuši.

– Kurioje pozicijoje dažniausiai žaidžiate? Ar tai turi reikšmės? Kurioje pozicijoje norėtumėte žaisti? Ar trenerio nurodymai jums padeda? Kodėl?

– Dažniausiai žaidžiu krašto saugo pozicijoje, beveik visada. Bet tenka rungtyniauti. ir vidurio saugo pozicijoje. Jei priverčia aplinkybės, puolime taip pat tenka žaisti. Trenerio nurodymai atakuojantiems žaidėjams žinoma yra įmušti įvartį, sukurti kuo daugiau pavojingų momentų. Tai stengiuosi ir daryti.

– Trumpai apibendrinkite Pirmąją lygą, kokia ji žaidėjo akimis.

– Pirma lyga kiekvienais metais darosi vis stipresnė ir konkurencingesnė. Labai daug komandų panašaus pajėgumo. Jau pernai sezonas parodė intrigą iki paskutinių turų. Nežinai kokių staigmenų pateiks kokia nors komanda. Kiekviena komanda gali laimėti prieš bet ką, bet ir gali lygiai tai pat pralaimėti. O tas daro lyga įdomesnę. Šiais metais manau bus dar stipresnė nei pernai.

– Ko pritrūko komandai, kad pakovotumėte dėl patekimo į A Lygą? Ar šiame sezone pavyks pasitaisyti ir nedaryti klaidų?

– Pernai pritrūko labai nedaug, turėjome problemų dėl žaidėjų traumų. Kaip žinote, iškrito pagrindinis mūsų vartininkas Martynas Matijoška. Tas labai paveikė komandą, dar keli žaidėjai visą sezono pabaigą žaidė su skausmais, tai išmušė mus iš vėžių. Gal pritrūko pasitikėjimo, progų realizacijos, žinoma ir sėkmės. Stengsimės nekartoti klaidų, o laikas parodys kaip mums seksis.

– Kartu su Aretu Gėgžna primušėte 32 įvarčius sezone. Ar aikštėje jus sieja kažkoks ryšys? Kaip suprantate vienas kitą?

– Jaučiame vienas kitą, jau žaidžiame ne vieną sezoną kartu, tad suprantam vienas kitą iš pusės žvilgsnio.

– Trys reikalavimai, kad futbolininkas taptų tokiu pat rezultatyviu žaidėju kaip jūs?

– Noras įmušti įvartį. Per treniruotes mušti įvarčius, nes jei per treniruotę nemuši, tai per varžybas bus labai sunku. Žinoma daug, daug treniruotis!

– Kuo skiriatės nuo kitų Pirmos lygos goleodorų? Kokie jūsų privalumai?

– Skiriuosi tuo, kad žaidžiu krašto saugo pozicijoje. Privalumas tas, kad gerai valdau tiek dešine tiek kaire koja.

– Kas yra jūsų rūbinės širdis? Kas labiausiai užveda komandą? Kas jūsų lyderis?

Deividas Gražys – komandos širdis ir siela, kaip tėvas ir brolis. Kiekvieną dieną jis mus motyvuoja, pataria, užveda prieš kiekvienas rungtynes. Su juo eičiau net į karą!

– Jūsų komandoje rungtyniauja keli užsieniečiai, kaip bendraujate su jais? Ar kalbate su jais angliškai? Ar jie moka lietuviškai?

– Bendraujame ir angliškai ir rusiškai, vienas ukrainietis jau gerai supranta lietuviškai, net ir atsako lietuviškai.

– Ar komandoje turite tradiciją pasveikinti naujokus? Tarkim Turino „Juventus“ naujokas turi padainuoti prieš visą komandą, kokia yra jūsų komandos tradicija?

– Po pirmų rungtynių turi nupirkti visiems giros.

– Geriausias futbolininkas istorijoje? Kodėl?

Neišskirsiu geriausio, nes labai daug gerų žaidėjų yra.

– Mėgstamiausias futbolininkas istorijoje? Į ką lygiuojatės? Kodėl?

– Bastianas Schweinsteigeris – mano mėgstamiausias žaidėjas. Vienas geriausių man matytų vidurio saugų. Jis nemušdavo daug įvarčių, bet atlikdavo labai didelį nematomą darbą, tas mane jame ir žavi.

– Kokią Europos lygą stebite? Kodėl?

Stebiu visas stipriausias lygas, bet man įdomiausia Anglijos „Premier“ lyga, nes labai daug nenuspėjamų ir įdomių rungtynių. Net ir paskutinę vietą užimanti komanda gali nugalėti pirmo penketo komandas.