Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
4 turo anonsas. D diena Vilniuje, kaimynų mūšis Jonavoje

4 turo anonsas. D diena Vilniuje, kaimynų mūšis Jonavoje

birželio 26

Ketvirtas lygos turas šį kartą sutilps į dvi dienas. Turą atidarys atidarys kaimynų dvikovos Trakuose ir Jonavoje penktadienį. Ypač intensyvus bus šeštadienis, kai vyks net penkerios rungtynės. Savotiška diena Vilniuje, kautynės dėl pirmųjų taškų ir garbės Žemaitijoje.

Penktadienis, 06.26, 17:30, Trakų miesto stadionas

Vilniaus „Riteriai B” – „Vilniaus Vytis”

Turas prasidės dar viena vilnietiška dvikova. Tiesa, šį kartą „Riterių” ir „Vilniaus Vyčio” ekipos susitiks senojoje sostinėje – Trakuose.  Kova turėtų būti įdomi, o papildomų prieskonių jai gali pridėti faktas, jog keli praeitų metų „vyčių” lyderiai šį sezoną vilki jau šio penktadienio varžovų marškinėlius. Neužmirškime ir fakto, jog pernai Trakuose rungtynės tarp šių ekipų iš viso neįvyko, techninis pralaimėjimas (dėl netinkamo aikštės paruošimo) buvo įskaitytas „Riteriams”. Šie ir kiti faktoriai turėtų tik padidinti abiejų pusių motyvaciją, o ir taškų prasimanyti tiek vieniems, tiek kitiems būtų neblogai.

Penktadienis, 06.26, 18:00, Jonavos miesto stadionas

„Jonava” – Kėdainių „Nevėžis”

Jonavoje penktadienį vyks dvikova, visuomet kelianti padidintą susidomėjimą. Rungtynės tarp kaimyninių miestų komandų dažnai būna nenuspėjamos, o padėtis turnyrinėje lentelėje dažnai būna antraeiliu faktoriumi. „Jonava” startavo solidžiai, „Nevėžis” dar ieško savojo žaidimo, tačiau pagaliau prie komandos prisijungę legionieriai sustiprino kai kurias problemines pozicijas, padidino rotacijos galimybes. Abejose komandose yra žaidėjų, savo laiku gynusių ir varžovų spalvas, tad įrodinėti bus ką ir kam. Jonavos stadiono tribūnose bus abi komandas palaikančių sirgalių, o pagal žiūrovų skaičių tai turėtų būti vienos sezono lankomiausių rungtynių.

Šeštadienis, 06.27, 12:00, Vilnius, LFF stadionas

Vilniaus BFA – Alytaus „Dainava”
Vilniečiams pirmenybių startas klostosi sunkiai. Trys pralaimėjimai stambiais rezultatais komandą nubloškė turnyrinės lentelės apačion, o šeštadienį laukia dar vienas rimtas varžovas – kol kas pergales skinanti „Dainava”. Rungtynės prasidės vidurdienį, tad taps nemenku išbandymu futbolininkams ir dėl oro sąlygų. Be abejo, išankstinės prognozės palankesnės svečiams – jų gretose be jaunimo yra ir ne vienas labiau patyręs futbolininkas, kuris sunkiu momentu gali „patraukti” komandą, tapti savotišku jos vedliu. Abi ekipos turėjo nelengvą atkarpą, turėjo sužaisti gan daug rungtynių per trumpą laiko tarpą, tad didelę reikšmę turės ir sugebėjimas atsistatyti.

Šeštadienis, 06.27, 13:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas

Kauno „Hegelmann Litauen” – „Panevėžys B”

Dar vienos „dieninės” rungtynės laukia Kaune. Kovingai startavę lygoje „Panevėžys B” jaunuoliai bandys „įkasti” vieniems iš lygos favorite. Užduotis – ne iš lengvųjų, bet panevėžiečiai jau įrodė esą ne iš kelmo spirti. Komanda žaidžia gana rezultatyviai, kita vertus – nemažai ir praleidžia (po 2 įvarčius per rungtynes). Kaune už tokias klaidas patyrę varžovai gali neatleisti.

„Hegelmann Litauen” kol kas pateisina savo statusą, o nenusiraminti padeda tiesioginiai konkurentai, žengiantys koja kojon, ar net šiuo metu esantys priekyje. Kol kas kauniečiai užtikrintai laimėjo abejas rungtynes namuose. Pažiūrėsime ką atneš trečias kartas.

Šeštadienis, 06.27, 16:00, Mažeikių miesto stadionas

Mažeikių „Atmosfera” – „Kauno Žalgiris B”

Mažeikiuose „Atmosfera” ir „Kauno Žalgiris B” kovos dėl pirmųjų taškų – kol kas ir vienų ir kitų kraityje apskriti nuliai. Šeštadienio susitikimas – savotiška galimybė kiek atsitiesti po sunkaus pirmenybių starto. Kuri ekipa tai sugebės padaryti, pamatysime gana greitai, o mes pažymėsime, jog svečių kovinę dvasią turėtų pakelti pagrindinės „Kauno Žalgirio” ekipos pasirodymas Vilniuje bei pasiekta pergalė. Kaip sakoma, geri pavyzdžiai užkrečia.

„Atmosfera” vis dar derina žaidimo mechanizmą, nors varžovams taškų lengvai ir nedalina. Tuo tarpu patiems rinkti taškus trukdo grubios klaidos, o kai kuriais momentais- ir elementarios sėkmės nebuvimas. Tad šeštadienio rungtynės – nebloga proga palenkti Fortūną savo pusėn.

Šeštadienis, 06.27, 17:00, Vilnius, LFF stadionas

Vilniaus „Žalgiris B” – Telšių „Džiugas”

Taip jau sutapo, kad šeštadienyje Vilniuje laukiamas dviejų komandų, esančių lentelės viršūnėje ir nepraradusių nei vieno taško „desantas”. „Dainavos” reikalus jau aptarėme, o po kelių valandų LFF stadiono dangą išbandys ir „Džiugas”. Įdomus sutapimas – abiejų svečių komandų pavadinimai prasideda raide D, tad šeštadienį sostinėje, ko gero, galima pavadinti „D-day /D diena”. Žinoma, ne tokia įspūdinga kaip 1944 m. birželį, bet intriguojanti.

Kaip ir savo laiku Normandijoje, svečių laukia nelengvas, tačiau išsprendžiamas uždavinys. Trys taškai leistų „Džiugui” ir toliau laikytis lentelės avangarde, o dar vienos „sausos” rungtynės be abejo paglostytų gynybinės grandies savimeilę.

„Žalgiriui B” kol kas tenka gyventi pagal šūkį „mokytis, mokytis ir dar kartą mokytis!”, ką jie ir daro. Kol kas mokytojai gana griežti, bet ir mokinių žinios stiprėja.

Šeštadienis, 06.27, 17:00, Kretingos miesto stadionas

Kretingos „Minija” – FA „Šiauliai”

Dar vienos rungtynės su potekste – prisiminus pernykštę istoriją, kai „Minija” neteko iškovoto taško, per neapsižiūrėjimą pažeidusi pirmenybių reglamentą. Iš klaidų mokomasi, tikriausiai šį kartą tokio „liapsuso” nepamatysime. Kita vertus, kretingiškiams užtenka problemų ir komandos žaidime. Bent jau praeito turo rungtynės Kaune išryškino nemažai taisytinų vietų. Tikėtina, kad išvados bus padarytos ir šeštadienį Kretingos žiūrovai išvys savo komandą tokią, kokią buvo įpratę matyti – kovingą ir nepasiduodančią.

„Šiauliai” į pajūrio kraštą atvažiuoja po skaudaus „niukso” namuose – įvartis, praleistas jau per pridėtą rungtynių laiką privertė palikti aikštę be taškų. Vargu, ar tai padės šeimininkams – svečiai turėtų būti dar piktesni ir degti noru reabilituotis. Tad kova Kretingoje turėtų būti aštri ir be kompromisų.