Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
3 turo apžvalga: Įvarčių šou ir šeimininkų pergalės

3 turo apžvalga: Įvarčių šou ir šeimininkų pergalės

birželio 23

Trečiasis lygos turas pasižymėjo totaliu šeimininkų pranašumu (6 pergalės ir 1 pralaimėjimas) bei gražiais įvarčiais, neretai lėmusiais ir komandų pergales. Atakuojantys žaidėjai po truputį įsižaidžia, o tai žada nemaža smagių akimirkų ateityje.

Penktadienis, 06.19, 17:30, Kėdainių miesto stadionas, 80 žiūrovų.
Kėdainių „Nevėžis” – Vilniaus BFA 4:1 (2:0).
Teisėjai: U.Veprauskas, S.Juočiūnas, D.Švėgžda.
Įvarčiai: L.Berednikovas 36’, A. Gėgžna 45+2’ ir 48’, M.Evstigneev 53’ – E.Lotužys 64’(11m).

Prieš šias rungtnes „Nevėžio” gretas papildė ilgtai laukti žaidėjai iš užsienio ir tai, be abejo, pakėlė nuotaiką prastokai startavusiems kėdainiečiams. Iš karto atsirado didesnė galimybė žaidėjų rotacijai, „pailgėjo” atsarginių žaidėjų suolelis. Rungtynių išvakarėse  Kėdainių „legionas” pažadėjo sirgaliams pergalę – taip ir įvyko. Beje, įvartį pelnė ir vienas iš trijulės – Maksimas Jevstignejevas, tačiau pagrindiniais smuikais „Nevėžio” atakose grojo seni vilkai. Aretas Gėgžna įmušė du kartus, nors geriau išnaudojęs galimybes, galėjo sumušti dar tiek pat, Evaldas Kugys šį kartą labai smagiai atliko asistento pareigas. Kalbant apie rungtynes – ryški „Nevėžio” persvara, rezultatas – dėsningas, o garbės įvartį vilniečiai įmušė iš 11 m baudinio, esant rezultatui jau 0:4. BFA jaunimui nepavyko antra kartą sukurti netikėtumo, komanda kol kas sunkiai atlaiko varžovų dūrius ir atsidūrė paskutinėje lentelės vietoje.

Penktadienis, 06.19, 18:00, Telšių miesto stadionas, 450 žiūrovų
Telšių „Džiugas” – Mažeikių „Atmosfera” 2:0 (0:0).
Teisėjai: M.Jackus, A.Stepanovas, A.Alūzas.
Įvarčiai: D.Arlauskis 67’ ir 90+4’.

Kaip ir tikėtąsi, dvikova Telšiuose buvo žemaitiškai atkakli ir kovinga. Pirmoje rungtynių pusėje galimybių turėjo abi komandos, bet jos liko neišnaudotos. Po pertraukos išryškėjo jau šeimininkų pranašumas, kuris galų gale virto dviem Davydo Arlauskio  įvarčiais. „Džiugas” kol kas turnyro keliu žengia užtikrintai ir solidžiai, taškų nebarsto ir yra vienintelė komanda lygoje kol kas nepraleidusi nei vieno įvarčio.

„Atmosferos” taškų kraitis kol kas tuščias. Nepaisant to, kad visose žaistose rungtynėse mažeikiškiai turėjo savo šansų, jų išnaudojimas kol kas šlubuoja. O be įvarčių taškus rinkti sunku. Visgi, komanda nepralaimi triuškinančiais rezultatais ir akivaizdžiai sustiprėjusi. Reikia pripažinti, kad ir kalendorius nėra „Atmosferai” paprastas – kol kas teko susitikti su praeito sezono lygos lyderiais…

Penktadienis, 06.19, 19:00, Šiaulių miesto stadionas, 456 žiūrovai.
FA „Šiauliai” – „Jonava” 0:1 (0:0).
Teisėjai: R.Šmitas, V.Petkus, G.Zaniauskas
Įvartis: T.Eliošius 90+4’.

Galingas „Šiaulių” startas  ir 9 įmušti įvarčiai varžovų iš Jonavos labai nepaveikė psichologiškai. Svečiai žaidė atidžiai, didelį dėmesį skirdami gynybai. Visgi, pirmame kėlinyje daugiau pavojaus kilo prie Martyno Matuzo ginamų vartų, dažniausiai – po šiauliečių atliekamų standartinių situacijų. Kaip bebūtų, iki pertraukos niekam įmušti nepavyko, o antroje pusėje ir jonaviškiai pradėjo reguliariai lankytis šeimininkų vartų prieigose. Tikslumo paskutinėse atakų stadijose pritrūkdavo abiems pusėms, o kai atrodė, kad komandos pasidalins po tašką, Tadas Eliošius smūgiu į viršutinį vartų kampą išvalė ne tik ten buvusius voratinklius, bet ir sudaužė šiauliečių viltis iškovoti nors tašką. Taip, futbolas kartais būna negailestingas ir kai po rungtynių vienoje rūbinėje šėlstama, kitoje dažniausiai tvyro nesmagi tyla ….

Kaip bebūtų, „Jonava” aplenkia turnyrinėje lentelėje „Šiaulius” ir kyla į 4-ą vietą.

Šeštadienis, 06.20, 14:00, Kaunas, LFF treniruočių centro stadionas, 200 žiūrovų
Kauno „Hegelmann Litauen” – Kretingos „Minija” 3:0 (1:0).
Teisėjai: D.Petraška, A.Kartašovas, D.Norkus
Įvarčiai: R. Lipnevičius 22’, U.Lekečinskas 60’, K.Upstas 79’.

Tvankiu oru vykusiose rungtynėse „Minijos” gynybiniai redutai pradėjo braškėti gana anksti. Keliomis progomis kauniečiai nepasinaudojo, bet kėlinio viduryje R.Lipnevičius varžovų baudos aikštelėje pasinaudojo geru komandos draugo perdavimu ir laisve, kurią jam suteikė Kretingos komandos gynėjai.   Žaidimo pobūdis mažai pasikeitė, bene po kiekvieno kampinio,  keliamo prie svečių vartų, kildavo realus pavojus jiems, bet „Hegelmann Litauen” žaidėjai fatališkai nepataikydavo iš palyginus neblogų padėčių. Galėjo įvarčiais pasižymėti ir tėtis su sūnumi – Ignas bei Matas Deduros, bet lyg susitarę, mušė šalia vartų.

„Minija” puolime atrodė labai blankiai, tad pertraukos metu Valdas Trakys priėmė kardinalų sprendimą – pakeitė net keturis žaidėjus. Didelio efekto tai nedavė, ir toliau dominavo kauniečiai. Du įvarčiai, praleisti antrame kėlinyje – dar ne pats blogiausias variantas „Minijai” , rezultatas galėjo tapti ir nepadoriu. Vienintelį realų savo šansą kretingiškiai sukūrė rungtynių pabaigoje – ko gero aktyviausias ir geriausias rungtynių žaidėjas „Minijos” sudėtyje Y.Traore smūgiavo į virpstą.

Susitikimo rezultatas nėra netikėtas, bet iš svečių tikėtasi daugiau…

Šeštadienis, 06.20, 16:00, Alytaus miesto stadionas, 480 žiūrovų
Alytaus „Dainava”– Vilniaus „Riteriai” B 2:1 (2:0).
Teisėjai: K.Bartuškevičius, I.Ramanauskienė, J.Guobys
Įvarčiai: L.Kochanauskas 26’ ir 34’ – G.Paulauskas 54’.

„Dainava” laimėjo trečią kartą iš eilės, o jos atakų lyderiu tampa Lukas Kochanauskas. Du jo įvarčiai pirmoje rungtynių pusėje nusvėrė pergalės svarstykles šeimininkų naudai, nors po pertraukos „Dainavai” buvo nelengva. Ko gero, taurės rungtynės su pratęsimu Panevėžyje nepraėjo be pėdsakų ir tai matėsi. Tačiau iš kitos pusės, „Riteriai B” turėjo vos 2 žaidėjus ant atsarginių suolelio, iš kurių vienas – šiaip jau vartininkas.

Įdomu pažymėti, jog liudininkai teigia, jog abu galimi keitimai „Riteriai B” gretose buvo atlikti ir Vincentas Šarkauskas dar turėjo laiko prisiminti aikštės žaidėjo įgūdžius, bet …. protokole to neužfiksuota. Iš tiesų, keistoka, gal ir liudininkai suklydo, bet tikriausiai, kad ne. Protokolas, beje, mirga nuo kortelių gausos, tad kova virte virė. Visgi dzūkai savo tvirtovę apgynė.

Sekmadienis, 06.14, 17:00, Panevėžys, Žemynos progimnazijos stadionas, 150 žiūrovų.
„Panevėžys B” – „Kauno Žalgiris” B 3:2 (1:2).
Teisėjai: M.Pomeckis, M.Ličkus, A.Alūzas
Įvarčiai: D.Kontenis 40’, E.Abramavičius 60’, E.Urmonas 71’  – D.Vinckus 22’, D.Vitkus 45’.

Dviejų jaunų komandų susitikimas vyko pagal visas trilerio žanro taisykles, šeimininkai du kartus buvo priversti vytis varžovus, bet galų gale puikus Evaldo Urmono smūgis tapo lemiamu, atnešusiu „Panevėžio B” ekipai pergalę. Šeimininkai turėjo ir daugiau galimybių, ypač daug rūpesčių svečiams kėlė šeimininkų atliekamos standartinės situacijos, dvi iš kurių baigėsi įvarčiais.

Kauniečių jaunimas pelnė pirmus įvarčius lygoje, bet kol kas dar – ne taškus. Dėl jų dar teks pakovoti, bet pažanga žaidime jau matoma.

Sekmadienis, 06.21, 17:00, Vilnius, LFF stadionas, 100 žiūrovų
„Vilniaus Vytis” – Vilniaus „Žalgiris” B 4:1 (2:0).
Teisėjai: V.Paulauskas, S.Kartočius, I.Ramanauskienė
Įvarčiai: M.Makutunovičius 32’, E.Juška 34’, I.Soumah 57’, R.Rusecki 76’ – M.Mikulėnas 78’.

Šį kartą „Vilniaus Vytis” gana užtikrintai įveikė „Žalgirį B”, įmušęs po 2 įvarčius kiekviename kėlinyje, o į savus vartus praleidę tik vieną. Ypač gražus buvo Manto Makutunovičiaus įvartis, po elegantiško perdavimo „kulniuku”.

Algimantas Liubinskas iš esmės buvo patenkintas komandos žaidimu, nors kai kurių dalykų, trenerio nuomone, buvo galima ir išvengti. Iš tiesų, kiek keistoka, kai esant tokiam rezultatui, laiminti komanda gauna vieną kortelę po kitos, o vienas iš „vyčių” lyderių Alexas Kyeremeh už pernelyg emocingas reakcijas bei kalbas – dar ir raudoną kelialapį iš aikštės.

„Žalgirio” jaunimas kovojo, kiek galėjo, bet šį kartą nieko negalėjo priešpastatyti varžovams.