Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
2 turo anonsas: Tarsi antras mokyklinis egzaminas.

2 turo anonsas: Tarsi antras mokyklinis egzaminas.

birželio 12

Šį savaitgalį – antro LFF Pirmos lygos turo susitikimai. Vėl aikštėje matysime daug jaunimo, vėl laukiame įdomių momentų ir intriguojančių scenarijų. Dalis komandų debiutuos savų žiūrovų akivaizdoje, tad motyvacijos ir noro pasirodyti kuo geriau neturėtų trūkti. Bus ir jaudulio, ir vaikiškų klaidų – na, visai kaip per mokyklinius egzaminus. Tikimės, kad bus ir džiaugsmo juos išlaikius.

Penktadienis, 06.12, 17:30, Trakų miesto stadionas
Vilniaus „Riteriai B” – Kėdainių „Nevėžis”

Kėdainių komanda antrą kartą iš eilės egzaminuos A lygos dukterinę komandą. Pirmosios nugalėti nepavyko, o penktadienį tris taškus iškovoti gali būti dar sunkiau. Mat rungtynės vyks svetimoje aikštėje, Trakų stadione,  pasižyminčiame sava specifika. Be to, šeimininkai turėtų būti nusiteikę itin kovingai, norės reabilituotis už nesėkmę Šiauliuose. Klaidos kol kas – nemaža „riterių” problema, ją išsprendus, rezultatai turėtų pagerėti.

„Nevėžis” irgi neturėtų būti labai patenkintas startu. Visgi namie pergalė išleista pirmaujant. Kita vertus, turint savo sudėtyje tokius patyrusius žaidėjus kaip Evaldas Kugys, Aretas Gėgžna, Deividas Gražys,  apie pergalę galima galvoti kiekvienose rungtynėse.

Penktadienis, 06.12, 18:00, Kretingos miesto stadionas
Kretingos „Minija”  –„Panevėžys B”

Kretingoje komandos surems ietis kovoje dėl pirmųjų taškų turnyre. Ir „Minija” ir „Panevėžys B” startavo pralaimėjimais, tad treneriai ieškos kelių, kaip pagerinti žaidimą. Labiau patyrusi Žemaitijos ekipa vis tik turėtų būti laikoma šio susitikimo favorite, bet praeitų metų patirtis rodo, kad kretingiškiams įsibėgėti gali prireikti laiko. Gal ir varžovas šį kartą neatrodo taip grėsmingai, kaip „Jonava” , entuziazmo jauniesiems panevėžiečiams turėtų netrukti. Kaip ir noro įrodyti savo vertę. Sunkus buvo Dariaus Žindulio auklėtinių startas Pirmoje lygoje, bet niekas ir nesitikėjo, jog bus lengva.

Penktadienis, 06.12, 19:00, Jonavos miesto stadionas
„Jonava”  – Kauno „Hegelmann Litauen”

Rungtynės, kurias galėtume pavadinti vienomis iš centrinių ture. Artūras Ramoška grįžta į Jonavą, vadovaudamas vieniems iš pretendentų į lygos nugalėtojų titulą. Bet būtent tokios rungtynės gali parodyti tų pretenzijų pagrįstumą. Ir nors pernai „Jonava” dažnokai dovanodavo savo aikštėje taškus varžovams, ilgai tokia tendencija neturėtų tęstis. Pergalė Kretingoje turėtų suteikti Eisvino Utyros auklėtiniams dar daugiau pasitikėjimo savimi.

Kauniečiams tai bus pirmoji išvyka šį sezoną. Neabejojame, jog komanda sieks pergalės, o ji būtų puiki dovana „Hegelmann Litauen” futbolo klubui, mininčiam nedidelę, bet simbolinę 11 metų veiklos sukaktį.

Šeštadienis, 06.13, 14:00, Mažeikių miesto stadionas
Mažeikių „Atmosfera” – „Vilniaus Vytis”

Sustiprėjusi „Atmosfera” buvo netoli pirmo taško startinėse rungtynėse Alytuje. Ką gi, galbūt savo kraitį pavyks papildyti pirmame susitikime namuose?! Prielaidų tam yra – patyrusių žaidėjų desanto derinys su jaunimu gali duoti visai neblogų rezultatų. Tiesa, kad komandos mechanizmas pradėtų veikti tiksliai reikia laiko. O jo šiuo atveju kažkiek ir trūksta.

Vilniečiai pirmenybes pradėjo pergale, antrame kėlinyje visgi „atrakinę“ varžovų iš Kauno vartus. Ekipa dar laukia papildymo iš užsienio, bet ir dabartiniai žaidėjai esant tinkamam nusiteikimui, lygoje gali išspręsti bet kokį uždavinį. Kaip seksis tą daryti Šiaurės Lietuvoje – pamatysime šeštadienį.

Šeštadienis, 06.13, 14:00, Vilnius, LFF stadionas
Vilniaus BFA – FA „Šiauliai”

Jaunų komandų dvikovas dažnai būna įdomu žiūrėti. Neturėtų būti išimtis ir šios rungtynės. Neblogai (ypač pirmoje rungtynių pusėje) su grėsmingais varžovais Kaune kovojęs BFA jaunimas šį kartą gali tikėtis ir savų žiūrovų paramos, tačiau aikštėje lengva ir vėl nebus. Į Vilnių atvyks mūsų nuomone viena geriausiai subalansuotų lygos komandų. Be to, šiauliečiams jau galės padėti keli svarbūs žaidėjai, pirmą turą praleidę dėl ankstesnių nuobaudų.

Ivanas Švabovičius neatrodė nusivylęs po pirmų rungtynių, gali būti, kad nuotaika nepablogės ir po susitikimo sostinėje. Mūšiai dėl taškų neturėtų už gožti pagrindinio komandų tikslo – jaunimo tobulėjimo ir įsiliejimo į suaugusių futbolą.

Sekmadienis, 06.14, 12:00, Vilnius, LFF stadionas
Vilniaus „Žalgiris B” – Alytaus „Dainava”

Įspūdingą pasirodymą pirmenybių starte surengę „Dzūkų tankai” ruošiasi reidui į Vilnių. Čia alytiškių laukia jų žemiečio Žydrūno Grudzinsko auklėtiniai, pasidabinę žaliai- baltomis spalvomis. Ir laukia, beje, visai neblogos nuotaikos, – taškas parsivežtas iš Kėdainių nuteikia optimistiškai. Galų gale ir tarpusavio susitikimų istorija tarp šių dviejų komandų – permaininga bei intriguojanti. Pavyzdžiui pernai komandos pasidalino po pergale išvykose minimalia persvara lemiamus įvarčiu įmušusios rungtynių pabaigose.

Vieną įspūdingą futbolo partijos „endšpilį“ „Dainava” jau sužaidė šiais metais savų žiūrovų akivaizdoje. Gal Vilniuje laukia ir antrasis ?

Sekmadienis, 06.14, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris” stadionas
„Kauno Žalgiris B” – Telšių „Džiugas”

Birželis – egzaminų metas, o Pirmoje lygoje egzaminatorių vaidmens nuo pat startinio turo ėmėsi praeito sezono nugalėtojai Telšių „Džiugo” futbolininkai. Atrodo, egzaminatoriai griežti ir neatleidžiantys klaidų. Pirmame ture buvo „sukirsti” panevėžiečiai, o sekmadienį ateis eilė ir „Kauno Žalgiriui B”. Ta proga šeimininkams norisi palinkėti, kad per išbandymą nedrebėtų kojos,  o ir klaidų, už kurias mokytojai „statytų į kampą” būtų kuo mažiau.

„Džiugas” pernai daug rungtynių laimėdavo ir meistriškumo, ir valios, ir komandinių veiksmų dėka. Niekur šie komponentai nedingo ir šį sezoną. Be abejo, po pirmo turo išvadas daryti gal ir anksti, bet atrodo, kad komanda yra pajėgi pakartoti pernai metų pasiekimą.