Naujienos

Visas Pirmos lygos naujienų archyvas
11 turo anonsas: Rato finišas jau matosi

11 turo anonsas: Rato finišas jau matosi

rugpjūčio 14

Lygos komandoms iki pirmo rato pabaigos liko sužaisti vos po 3-4 rungtynes, tad kova aštrėja visuose lentelės „aukštuose”. Lyderiai stengiasi užsiimti kuo geresnes pozicijas tarpiniam finišui, autsaideriai sprendžia savas užduotis. Žiūrovams nuo to turėtų būti tik geriau – įtemptų dvikovų turėtų nestigti.

Penktadienis, 08.14, 18:00, Telšių miesto stadionas.
Telšių „Džiugas” – Kėdainių „Nevėžis”

Pirmos lygos lyderių laukia dar vienas nelengvas išbandymas. Nors rungtynės vyks Telšiuose, Kėdainių ekipa pastaruoju metu yra pavojinga visur – svetimos aikštės jų negąsdina. „Nevėžis“ praeitame ture nusileido namuose vienam iš lyderių, „Vilniaus Vyčiui“, tačiau ir tose rungtynėse reikalai pakrypti kitaip, ne visos galimybės buvo išnaudotos. Tačiau ginant savuosius vartus kėdainiečiai darė nemažai klaidų, o panašiai žaidžiant Telšiuose bus sunku tikėtis norimo rezultato.

Džiugo“ gretose vis tvirčiau jaučiasi puolėjas iš Japonijos Ryu Sakurai, pelnęs jau 4 įvarčius, o jo tautietis Yudai Koike tapo vienu pagrindiniu sėkmingo komandos pasirodymo veiksnių. O kaip visada solidus ekipos senbuvių žaidimas leidžia telšiškiams optimistiškai žvelgti į nelengvą rato finišą.

Šeštadienis, 08.15, 13:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus „Žalgiris” B – Kretingos „Minija”

Apmaudžiai pergalę iš savo rankų Jonavoje išleidę žalgiriečiai turės progą pakovoti dėl trijų taškų savo žiūrovų akivaizdoje. Tačiau varžovai to lengvai neleis. Atkutusi „Minija“ pasiekė dvi pergales iš eilės nepraleidusi įvarčių, o sėkmingas rezultatas Vilniuje jau leistų kretingiškiams įsiterpti į kovą dėl vietos aštuntuke. Sustiprėjęs „Minijos“ puolimas (8 įvarčiai per paskutines trejas rungtynes) gali kelti problemų šeimininkų gynybai, tačiau „Žalgirio“ B atakos – ne mažiau pavojingos ( 10 įvarčių per paskutines 3 rungtynes). Žodžiu, taikiklius abiejų komandų puolimas nureguliavęs neblogai pastaruoju metu.

Svečiams teks susidurti su dar vienu iššūkiu, beje, ne pirmą kartą sezone – tai rungtynių laikas. Kelias nuo Kretingos iki Vilniaus nėra artimas, tad kai rungtynės vyksta 13 valandą, keltis tenka ankstokai.  Šį kartą ir situacija diktuoja, nes tame pačiame stadione vyks dar vienos rungtynės, bet apskritai atrodo, kad šiuo klausimu mūsų klubams trūksta solidumo, galų gale ir pagarbos varžovams – kalbame ne konkrečiai apie šį atvejį, panašių būta ir anksčiau, ir ne tik „didžiajame“ futbole…

Šeštadienis, 08.15, 16:00, Mažeikių miesto stadionas.
Mažeikių „Atmosfera” – Kauno „Hegelmann Litauen”

Po dviejų pergalių paeiliui „Atmosfera“ užbuksavo, o svarbiose rungtynėse Kretingoje nusileido šeimininkams be rimtesnio pasipriešinimo. Ką gi, reabilituotis prieš savus žiūrovus teks bandyti rungtynėse prieš vienus pirmenybių favoritų.

Kauniečiai sustiprino savo gretas vienu įdomiausių lygos saugų – Alexu Kyeremeh. Pastarojo debiutas naujoje komandoje jau įvyko – LFF taurės rungtynėse, kurios kauniečių ekipai susiklostė nesėkmingai.

Tuo „piktesnis“ saugas ir jo komandos draugai gali būti Mažeikiuose. Pirmo rato finišo tiesiojoje kauniečių laukia iš pažiūros ne tokie grėsmingi varžovai, kaip konkurentų, tad Artūro Ramoškos auklėtiniams uždavinys turėtų būti aiškus ir įvykdomas – praeiti šią atkarpą be taškų nuostolių.

Šeštadienis, 08.15, 18:00, Vilnius, LFF stadionas.
Vilniaus Vytis” – Alytaus „Dainava”

Nors „Vilniaus Vyčio“ laivas niekaip negali atsikratyti problemų balasto, komandos žaidimui kol kas tai atsiliepia mažai. Pergalė Kėdainiuose, kai komandai trūko kelių svarbių žaidėjų, tik patvirtino tai. Unikali vilniečių serija tęsiasi, tačiau nepalieka jausmas, kad greitai ji gali nutrūkti. Aišku, galų gale visos serijos kažkada baigiasi, nieko čia baisaus. Blogiau būtų, jei baigtųsi ne tik serija.

Beje, šeštadieniniai vilniečių varžovai yra iš tų, kurie pajėgūs tą padaryti. Įdomu ir tai, kad pastaraisiais metais alytiškiai gana sėkmingai žaidžia LFF stadione ir jame yra pasiekę ne vieną įsimintiną pergalę. Tribūnose taip pat laukiamas svečius palaikančių pranašumas – jei ne skaičiumi, tai keliamu triukšmu. „Dzūkų tankai“ turėtų sulaukti paspirties iš savo draugų – „B tribūnos“. Tiesa, neseniai nebuvo išvengta incidentų su teisėtvarkos pareigūnais. Tikėkimės, šį kartą to nebus, nesinori matyti Lietuvoje panašių vaizdų, kaip kad stebime kaimyninėje Baltarusijoje.

Dainava“ irgi turi seriją, tiesą trumpesnę ir liūdnesnę – trys pralaimėjimai iš eilės nustūmė alytiškius tolyn nuo prizininkų. Visgi taurės rungtynės prieš A lygoje žaidžiančius „Riterius“ parodė, kad kovotojų dvasia Alytuje neišnyko bei įkvėpė optimizmo aistringiausiems „Dainavos“ sirgaliams. Rungtynės Vilniuje – savotiškas testas, kuris parodys, ar tas optimizmas pagrįstas.

Šeštadienis, 08.15, 18:00, Panevėžys, „Žemynos“ progimnazijos stadionas.
Panevėžys” B – Vilniaus BFA

Praeitame ture įveikę „Riteriai“ B ekipą panevėžiečiai padidino taškų aruodą, o sėkmingai susiklosčius šeštadienio rungtynėms atsirastų galimybė įšokti ir į aštuntuką. Galimybės tą padaryti atrodo puikios – į Panevėžį atvažiuoja komanda, neiškovojusi kol kas pirmenybėse nei taško. Sunku tą padaryti vilniečiams bus ir Panevėžyje – kol šeimininkai čia svečiams taškų per dosniai nedalina – 3 pergalės ir 1 lygiosios.

BFA jaunimas pastarasias trejas rungtynes pralaimi stambiais ir „sausais“ rezultatais, nors varžovai buvo toli gražu ne lygos lyderiai. Nelengvą psichologinę „0 taškų“ naštą nusimesti galima tik futbolo aikštėje – kito kelio paprasčiausiai nėra.

Sekmadienis, 08.16, 17:00, Kaunas, FA „Kauno Žalgiris“ stadionas.
Kauno Žalgiris” B – FA „Šiauliai”

Artimiausi BFA lentelės kaimynai – „Kauno Žalgiris“ B pergalės skonį kol kas yra pajutę tik kartą lygoje (beje, rungtynėse prieš BFA), o pastarųjų susitikimų rezultatai irgi nežavi – trys pralaimėjimai bendru santykiu 0:11. Neabejotinai, kauniečiai sieks pagerinti nuotaiką saviems sirgaliams sekmadienį, tad FA „Kauno Žalgiris“ stadione turėtume išvysti gan kovingą susitikimą. Tuo labiau, kad tarpusavio rungtynės tarp Kauno ir Šiaulių futbolo akademijų auklėtinių dažnai turi ir principinį charakterį.

Šiauliai“ šiuo metu užima 7-ą lentelės vietą, bet visiškai netoli ir jų persekiotojai, grasinantys aplenkti. Ir pačių šiauliečių ambicijos, ko gero yra didesnės, nei dabar užimama vieta, tad sekmadienį turėtume išvysti įdomias rungtynes.

Sekmadienis, 08.16, 17:30, Trakų miesto stadionas.
Vilniaus „Riteriai” B – „Jonava”

Vieniš pirmenybių lyderių – „Jonava“ praeitame ture per plauką išvengė pralaimėjimo namuose, atsilikinėjusi trimis įvarčiais ir daugiau nei pusę rungtynių žaidę be pašalintų žaidėjo ir trenerio. Tad šį kartą Eisvinui Utyrai turėtų užtekti laiko Trakuose aplankyti salos pilį, pasigrožėti ežerais ar net užkąsti kibinų. Tačiau jo auklėtiniams ne tas bus galvoje. Kiek specifinė Trakų stadiono aikštė, be abejonės, geriau pažįstama „riteriams“ , o svečiams kartais ilgokai tenka prisitaikyti prie jos ypatybių.

Riteriai“ B paskutines rungtynes žaidžia labai banguotai – pergales keičia pralaimėjimai. Neaišku, kokia banga bus sekmadienį, bet jonaviškiams teks būti itin susikaupusiems ir motyvuotiems.