Viskas, ką reikia žinoti apie Pirmos lygos 5-ąjį turą

Viskas, ką reikia žinoti apie Pirmos lygos 5-ąjį turą

 

Penktadienį startuoja 5-asis Pirmosios lygos turas. Pateikiame svarbiausius faktus, kuriuos reikia žinoti apie būsimąsias batalijas ant žaliosios vejos.

Užsikirtęs rezultatyvumas

Nepaisant to, kad Kėdainių „Nevėžio“ ekipa per tris rungtynes iškovojo 4 taškus ir yra 10-oje vietoje, jie yra įmušę vos vieną įvartį. Sezoną kėdainiškiai pradėjo įveikdami „Tauro“ ekipą 1:0, tačiau vėliau sekė nulinės lygiosios su „Panevėžio“ kariauna ir buvo nusileista „Palangai“ rezultatu 0:3.

Įdomu tai, kad praėjusio sezono rezultatyviausias žaidėjas ir yra „Nevėžio“ komandos narys. Praėjusiame sezone Aretas Gėgžnas pelnė 23 įvarčius, o šiame sezone yra vienintelio „Nevėžio“ įvarčio autorius.

Šlubuojanti gynyba

Jei „Nevėžis“ nerimauja dėl prasto puolimo, tai šios dienos rungtynėse turi geriausią šansą reabilituotis. Alytaus „Dainavos“ klubas su 10 taškų rikiuojasi pirmas turnyrinėje lentelėje, tačiau iš pirmų 7 komandų, jie yra praleidę daugiausiai įvarčių – 4.

„Dainavai“ tik praėjusiame ture pavyko nepraleisti įvarčio, kai buvo įveiktas Klaipėdos „Koralas“ rezultatu 1:0. Pirmuose susitikimuose buvo praleista po įvartį, kai rezultatu 3:1 nugalėjo „Palangos“ klubą ir identišku rezultatu įveikė „Trakus B“. O trečiajame ture dzūkai praleido net du įvarčius ir sužaidė lygiosiomis su „Šilute“.

Ar liks nepralaimėjusių komandų Pirmoje lygoje?

Jei „Dainava“ turėtų iškovoti pergalę prieš „Nevėžį“, kurie buksuoja, tai „Pakruojo“ ekipai išsilaikyti lentelės viršūnėje gali būti sudėtingiau. „Pakruojo“ futbolininkai taip pat nei karto šiame sezone nesuklupo, iškovojo tris pergales ir sužaidė vienas rungtynes lygiosiomis. Tiesa, šiame ture laukia rimtesnis išbandymas – „Panevėžio“ klubas.

„Panevėžys“ šiuo metu yra 6-as turnyrinėje lentelėje, tačiau yra laimėjęs tik kartą ir tris rungtynes sužaidęs lygiosiomis. Būtent „Panevėžio“ ekipos kovingumas ir gali labiausiai gąsdinti „Pakruojo“ futbolininkus. Panevėžiečiai pirmose turo rungtynėse iškovojo vienintelę sezono pergalę rezultatu 2:1 prieš „Šilutę“, o pergalingas įvartis krito tik 90-ą minutę po tikslaus Arno Riboko smūgio.

Tuo tarpu prieš Kauno „Stubro B“ ekipą buvo išplėštos lygiosios. Atsiliekant rezultatu 0:1, panevėžiečiai ir vėl parodė savo charakterį ir 90-ą minutę rezultatą išlygino Eduardas Grygorenko. Jei „Panevėžio“ ekipa sugebėtų žaisti visas rungtynes taip, kaip žaidžia rungtynių pabaigas – „Pakruojui“ gali tekti labai paprakaituoti dėl dar vienos pergalės.

Lentelės dugnas

Nors tarp Pirmos lygos lyderių dvikovų šiame ture netruks, tačiau dvejoms ekipoms šis turas gali būti pirmas žingsnis kilimo į viršų link. Utenos „Utenis B“ ir Tauragės „Tauras“ sekmadienį susitiks Tauragėje ir vienai iš šių ekipų tai gali būti pirmi iškovoti taškai šiame sezone.

„Tauras“ sezoną pradėjo tiesiog košmariškai: nusileista „Koralo“ ekipai 0:3, garbingai buvo pasipriešinta „Nevėžiui“, tačiau ir tada buvo patirtas pralaimėjimas 0:1, o vėliau sekė patirtas sutriuškinimas iš „Stubro B“ rezultatu 0:4, o praėjusiame ture nusileista „Pakruojui“ 0:3.

Tuo tarpu „Utenis B“ yra sužaidęs vienomis rungtynėmis mažiau, tačiau rezultatai atrodo dar baisesni. Nors buvo įmuštas įvartis į  Vilniaus „Žalgirio B“ vartus, bet tai nepadėjo iškovoti taškų ir buvo pralaimėta 1:3, vėliau sekė pažeminimai iš Vilniaus „Vyčio“ 0:4 ir Telšių „Džiugo“ 0:5. Jeigu „Šilutė“, kuri turi vieną tašką, sužais lygiosiomis arba pralaimės prieš „Koralo“ ekipą, tai bet kuri ekipa pergalės atveju gali pakilti iš paskutinių dviejų vietų turnyrinėje lentelėje.

Principinė dvikova

Lietuvos futbolo fanai visada apsidžiaugia, kai susitinka Vilniaus „Žalgiris“ ir „Trakai“. Šiame ture taip pat išvysime šią dvikovą, tačiau ji nekelia tokių simpatijų, nes susitinka komandų dubleriai „Žalgiris B“ prieš „Trakų B“, o abi komandos atitinkamai užima 11 ir 12 vietas.

Trakų klubas sezoną pradėjo pralaimėjimais Gargždų „Bangos“ (0:2) ir „Dainavos“ futbolininkams (1:3). Tik praėjusiame ture „Trakai B“ iškovojo pirmąją pergalę, kai įveikė vieną iš turnyro autsaiderių „Šilutės“ komandą (2:0).

Tuo tarpu Vilniečiai tik po atkaklios kovos nusileido „Pakruojui“ (0:1), bet jau kitame ture reabilitavosi ir užtikrintai įveikė „Utenį B“ rezultatu 3:1. Nors po savaitės buvo nusileista „Bangai“ 0:1, tačiau daug užtikrinčiau atrodantis „Žalgiris B“, turėtų šiame ture papildyti savo taškų sąskaitą.

Nesustabdomi

„Dainavos“ ir „Džiugo“ klubai gali pasigirti sėkmingiausiais atakų smaigaliais. „Dainavos“ varomasis variklis 21-erių metų britas Samas Shababas per keturias rungtynes įmušė 5 įvarčius ir yra rezultatyviausias Pirmos lygos futbolininkas. Įsimintiniausias jaunojo futbolininko pasirodymas buvo, kai jis pelnė „hetriką“ į Trakų vartus. Taip pat futbolininkui pavyko pasižymėti prieš „Koralo“ ir „Palangos“ ekipas.

Tuo tarpu „Džiugo“ puolėjas yra daug labiau patyręs futbolininkas. Greitai 30-ąjį gimtadienį švęsiantis Vaidas Viktoravičius per tris rungtynes pasižymėjo net 4 kartus. Puolėjas du įvarčius pasiuntė į „Utenio B“ vartus ir du į „Pakruojo“, kurie padėjo iškovoti svarbų tašką Telšių ekipai. Vienintelės rungtynės, kuriose Viktoravičius nepasižymėjo buvo prieš „Stubro B“ futbolininkus, o tada „Džiugas“ patyrė pirmąjį sezono pralaimėjimą rezultatu 1:2.

Vyrų nuteikinėti nereikia

„Dainavos“ vyriausiasis komandos treneris Darius Gvildys, trumpame interviu, „Nevėžio“ nuvertinti neskubėjo: „Visų pirma, „Nevėžis“ tikrai nėra silpnesnis varžovas. Dar tik sezono pradžia ir komandos įgaudinėja sportinę formą, o varžovų nuvertinti tikrai negalima, nes tai puikiai matėme rungtynėse su „Šilutės“ ekipa. Todėl vyrų nuteikinėti neriekia, nes jie žino, kad tai yra rimta komanda ir gali pridaryti daug bėdų, jeigu atsipalaiduoji,“ – pasakojo Gvildys.

„Šiai dienai dėl titulo gali kovoti aštuonios komandos ir sakymas, kad mes turime realiausius šansus, tai būtų savęs apgaudinėjimas. Dėl titulo mes užduočių specialių neturime, tiesiog norime, kad vyrai išeitų kovoti, žaistume gerą futbolą ir džiugintume žiūrovus savo žaidimu. O jei taip pavyks žaisti viso sezono metu, tai galime ir pagalvoti tiek apie prizines vietas, tiek apie lygos titulą,“ – savo nuomonę išdėstė dėl tikslų šiam sezonui dzūkų vyriausias treneris Darius Gvildys.

Iš arčiau

Futbolo.tv aistringiausiems fanams suteiks progą pasižiūrėti savo mylimas komandas ir per kompiuterių ekranus. Šiandien bus transliuojamos „Nevėžio“ ir „Dainavos“ rungtynės, kurios prasidės 18 val., o šeštadienį visi turės galimybę išvysti „Stumbro B“ ir „Palangos“ dvikovą, kuri prasidės 15 val.