„Šilo" treneriai turėjo galimybę iš arti susipažinti su Italijos „Serie A" klubo virtuve

Kazlų Rūdos „Šilo“ vyriausiasis treneris Gediminas Jarmalavičius ir asistentas Saulius Vikertas savaitę praleido Italijoje, kur dalyvavo „Serie A“ klubo „Sassuolo“ stažuotėje. 

Pasibaigus auksiniam LFF Pirmos lygos sezonui „Šilo“ treneriai nepraleido galimybės iš arti susipažinti su Italijos aukščiausioje lygoje rungtyniaujančio klubo virtuve, pasisemti patirties ir naujų idėjų.

„Šiame klube praleidome nemažai laiko – nuo antradienio iki sekmadienio. Iš viso stebėjome penkias treniruotes. Trys iš jų buvo atviros, o dvi – uždaros, tačiau mums buvo leista dalyvauti. Stebėjome ir vieną treniruotę treniruoklių salėje bei taktinę treniruotę prieš rungtynes. Viską vainikavo „Serie A“ rungtynės su Genujos „Sampdoria“, - įspūdžiais su fksilas.lt dalinosi G. Jarmalavičius.

„Šilą“ į pirmąją Pirmos lygos vietą atvedusiam G. Jarmalavičiui ypatingai patiko pats priėmimas. Pasak jo, „Šilo“ treneriai šią savaitę jautėsi tarsi pilnaverčiai „Sassuolo“ kolektyvo nariai.

„Teko daug bendrauti su klubo direktoriumi, taip pat teko pasikalbėti su vyriausiuoju treneriu Eusebio Di Francesco. Su direktoriumi kalbėjomės kiekvieną dieną. Jis pats yra buvęs žaidėjas tik prieš keturis metus baigė žaidėjo karjerą. Jis rūpinosi mumis, su viskuo supažindino ir apie daug ką papasakojo.

Su treneriu Eusebio Di Francesco kalbėjomės prieš taktinę treniruotę. Žinoma, kai ką jis nutylėjo, tačiau tam tikrus dalykus papasakojo. Šiaip stažuotės metu įsitikinau, jog šiame klube vyrauja vokiška tvarka. Treneris būna aikštės viduryje, o jam iš viso padeda net dešimt pagalbininkų. Pačios rungtynės buvo labai įdomios, „Sassuolo“ 2:0 pirmavo dar 78-ąją minutę, tačiau galop pralaimėjo 2:3.

Kadangi rungtynes stebėjome beveik iš karto už atsarginių žaidėjų suolelio, prieš rungtynes pasisveikinome, kolegai Sauliui buvo pažadėję marškinėlius. Tiesa, po tokių rungtynių visa komanda greitai nuėjo tiesiai į rūbines. Nuotaikos, žinoma, buvo nekokios“, - šyptelėjo G. Jarmalavičius.

Stažuotės metu „Šilo“ treneriai su elitinio klubo kasdienybe galėjo susipažinti iš itin arti. „Matėme viską – nuo treniruočių iki tvarkos rūbinėse, kaip išdėliotos aprangos ir bucai. Buvome puikiai priimti, pirmą kartą komanda taip įsileido į vidų. Man tai buvo įdomi ir vertinga patirtis. Priėmė kaip klubo dalį“, - įspūdžiais dalinosi vyr. treneris.

Nors, pasak „Šilo“ vairininko, treniruotės dažnai prasideda šiek tiek vėliau negu suplanuota, kai reikia dirbti futbolininkai atsiduoda visu šimtu procentų.

„Tarkime taktinė treniruotė buvo stabdoma dėl kiekvienos smulkmenos. Iš karto stabdoma ir bandoma paaiškinti, kas vyksta ne taip. Taktinėje treniruotėje net stovėsenai, ypatingai puolėjų, kreipiamas didelis dėmesys. Buvo situacija, kai vienas legionierius kelis kartus vietoje to, kad kirstų į vidurį bėgdavo link kampinio vėliavėlės ir atlikdavo tikrai gerus skersus perdavimus. Vieną kartą treneris piktai paaiškino, kad nori ne to, paskui antrą kartą sustabdė treniruotę ir daugiau tai nepasikartojo.

Atraminiai saugai jeigu gauna kamuolį savo aikštės pusėje neturi jokios galimybės suktis su kamuoliu – jie tiesiog privalo atžaisti kamuolį gynėjams. Tik po tam tikro signalo buvo leidžiama suktis į priekį ir ieškoti variantų. Šiek tiek nustebino disciplina.

Treniruoklių salėje irgi viskas puikiai organizuota – keturi asistentai prižiūri, kad kiekvienas žaidėjas vykdytų jam skirtas užduotis. Žaidėjai turi atskirus nurodymus, kuriuos raumenis stiprinti, su kuo dirbti. Įvairiausių prietaisų keturgalviams, dvigalviams raumenims stiprinti. Tikrai nėra taip, kad visi žaidėjai atliktų visus pratimus, naudotų visus treniruoklius“, - pastebėjimus išsakė G. Jarmalavičius.

Turėdami laisvo laiko „Šilo“ treneriai apsilankė ir AC „Milan“ akademijoje, kur stebėjo 16-mečių ir 13-mečių treniruotes. Taip pat G. Jarmalavičiui ir S. Vikertui pavyko apsilankyti Milano „Pro Sesto“ klube, kuriame treniruojasi trenerio S. Vikerto sūnus.

„Šios komandos treneriai pažadėjo atsiųsti savo treniruočių medžiagą ir metodiką, galbūt kažką pritaikysime ir dirbdami su Kazlų Rūdos komandomis“, - tikino G. Jarmalavičius.

Tuo tarpu S. Vikertui kelionė taip pat paliko nemažai įspūdžių. „Man labiausiai įsiminė pati klubo struktūra, tai, kiek žmonių dalyvauja klubo valdyme. Tai labai aukštas lygis. Šiaip norėjosi pabūti dar vieną savaitę, tačiau naudingos informacijos tikrai gavome. Kodėl nepabandžius tam tikrų dalykų įgyvendinti ir par mus“, - klausė treneris.

„Turime ir privalome mokytis, Italijoje futbolas yra visai kito lygio. Tokios išvykos – itin naudingos. Nors ir buvome neilgai, informacijos gavome pakankamai“, - kalbėjo S. Vikertas.

fksilas.lt inf. ir foto