Pretendentai į medalius lengvai taškų nedalina (28-as turas)

Po 28-ojo Lietuvos futbolo federacijos Pirmos lygos turo neliko abejonių, jog į pirmenybių auksą liko tik du pretendentai – antrus metus iš eilės dėl titulo kovojanti „Palanga“ ir Gargždų „Banga”. Dviejų taškų persvara – palangiškių pusėje. Pažvelgus į likusius varžovus, ko gero turėtume pripažinti, kad būtent sekančio turo rungtynėse lyderiams taškus prarasti yra didesnė tikimybė, nei pačiame finiše. Na., bet neskubėkime užbėgti įvykiams už akių, laukti liko ne itin daug….

Alytaus DFK „Dainava” – Telšių „Džiugas” 1:0 (0:0)

Vienos centrinių turo rungtynių vyko Alytuje, kur tiesioginėje akistatoje ginklus surėmė DFK „Dainava” ir Telšių „Džiugas”. Abi ekipos – pretendentai į bronzos medalius, tad laukta atkaklių ir įdomių rungtynių. Jos tokios ir buvo. Nuo pirmos iki paskutinės minutės jautėsi įtampa, galbūt įtakojusi nemažą kiekį techninio broko. Visgi, reikia pripažinti, jog aikštės šeimininkai buvo kiek aktyvesni , sukūrė daugiau palankių situacijų pasiekti įvartį. Lemiama rungtynėse tapo 69-oji minutė, kuomet aktyviai saviškius viso susitikimo metu palaikiusiems „Dzūkų tankams” progą švęsti suteikė Luko Sendžiko bei Lino Savasto duetas. Įvartis  - tikrai gražus, o svarbiausiai – atnešęs labai reikalingą pergalę Alytaus ekipai.   

„Panevėžys” –   „Trakai B” 2:1 (1:1)

Panevėžyje aikštės šeimininkai, FK„Panevėžys”, priėmė neblogai pastaruoju metu rungtyniaujančius „Trakai B“ futbolininkus. Nepaisant toli gražu neidealios „Aukštaitijos” stadiono vejos, rungtynės buvo gan gyvos, progų pasižymėti turėjo abi komandos. Pirmame kėlinyje komandos apsikeitė įvarčiais, - į tikslų „Panevėžio” saugo Žilvino Banio smūgį trakiškiai atsakė tolimu Džiugo Sūnelaičio „šūviu”. Panašiai vyko ir antrasis kėlinys, o rungtynių atomazgos teko laukti net iki teisėjo pridėto laiko, kai po greitos šeimininkų atakos Daquan Marret King įveikė svečių vartininką ir tuo pačiu atnešė „Panevėžiui”  pergalę. Futbolo dievai šįsyk buvo palankūs panevėžiečiams, pamatysime, ar taip bus ir sekančiose rungtynėse su pirmenybių lyderiais, „Palanga”.

„Pakruojis” –   „Utenis B” 5:0 (3:0)

FK „Pakruojis” savo aikštėje egzaminavo turnyro autsaiderius, „Utenis B” futbolininkus. Šįkart egzaminatoriai buvo griežti ir negailestingai baudė svečius už klaidas. Jau po pirmo kėlinio rezultatas tapo 3:0, o po pertraukos šeimininkai dar du kartus torpedavo skęstantį uteniškių laivą. Rezultatas 5:0 kalba pats už save, o Pakruojo reprezentantų gretose du kartus pasižymėjo Aivaras Bagočius, po įvartį į savo sąskaitas įsirašė Vadymas Barba, Andrei Arochka ir „paskutinę vinį” įkalęs Edgaras Stankevičius. Turint omenyje tvarkaraštį, uteniškiams pakilti iš paskutinės turnyro lentelės vietos lieka tik teoriniai šansai, kurie po sekančio turo gali išsisklaidyti tarsi dūmai …

Klaipėdos „Koralas” –   „Žalgiris B” 5:3 (1:1)

Skirtingai nuo uteniškių, kita rezervinė A lygos klubo komanda, esanti lentelės apačioje – „Žalgiris B” anaiptol lengvai nepasiduoda kur kas stipresniems varžovams. Neseniai atėmę brangius taškus iš vienų pretendentų – Alytaus  DFK „Dainavos”, šį kartą jie kaip reikiant privertė jaudintis Klaipėdos „Koralą”. Žiūrovai išvydo daugybę įvarčių, o rungtynių siužetas priminė detektyvinio romano vingius. Ernesto Stočkūno (2 įvarčiai) vedini jaunieji žalgiriečiai pirmavo, po to sugebėjo sumažinti rezultatą iki minimumo ir išlaikė intrigą iki paskutinių rungtynių minučių. Dar vieną įvartį vilniečiams pelnė Arnoldas Baulinas. Tuo tarpu „Koralas” savo atakų mechanizmą suderino tik antrajame kėlinyje. Prie Aurimo Skurdelio ir Gedimino Krušos įvarčių svariai prisidėjo Maksimas Lukaševičius, pelnęs „dublį”. Dar vieną įvartį į savo vartus įsimušė vilnietis Arminas Čivilis.

„Šilutė” –   „Vilniaus Vytis” 0:5 (0:4)

Pažliugusi pamario aikštė, rodos neturėjo įtakos svečių nusiteikimui ir užsidegimui. Vilniečiai , „užuosdami” galimybę antrus metus iš eilės užsikabinti bronzinius medalius, kaunasi iš paskutiniųjų ir pastaruoju metu demonstruoja neblogą žaidimą. Komandą paskui save „tempia” Nikolajus Misiukas, „Šilutę” „nuskriaudęs” trimis įvarčiais. Dar po įvartį pridėjo Mykolas Krasnovskis bei Arturas Skuratovičius. Nesunki pergalė, leidžianti Vilniaus ekipai likti vienu realiausių kandidatų į trečiąją vietą.

„Palanga” –   Tauragės „Tauras” 6:1 (4:1)

„Netampyk liūto už ūsų” – byloja patarlė, kurios nepaisyti pabandė „Tauro” futbolininkai, rungtynėse su lyderiais pirmieji įmušę įvartį (pasižymėjo Audrius Brokas). Atsakymas buvo greitas ir negailestingas – dar pirmame kėlinyje svečiai buvo priversti keturis kartus pradėti žaidimą iš aikštės centro. Antroje rungtynių dalyje sekė dar du tikslūs palangiškių smūgiai ir finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo „Palangos” pergalę rezultatu, dažniausiai sutinkamu tenise – 6:1.Du įvarčius pelnęs „Palangos” kapitonas Gvidas Juška tęsia lenktynes dėl rezultatyviausio lygos futbolininko vardo, po įvartį šeimininkams pelnė „legionieriai” Cagrihan Agac ir Donnel Alain Moukanza. Po vieną kartą „Tauro” vartus „pakrikštijo” Aurimas Jurgelevičius bei Rokas Petrikas.

Sekančio, 29-ojo, turo rungtynės vyks ateinantį savaitgalį, spalio 13 – 15 dienomis.

Rezultatyviausi pirmenybių žaidėjai: Gvidas Juška („Palanga“) ir Maksimas Lukaševičius („Koralas”) – po 16 įvarčių.