Paparčio žiedo paieškos – penkioliktajame ture

Antradienis, 06.23, 20:00, NFA stadionas.

FBK „Kaunas“ – Gargždų „Banga“

„Kauno“ klubui nesėkmingai susiklostęs praėjęs turas, pratęsė nesėkmių seriją jau iki trijų iš eilės, todėl vėl į laikinąją sostinę grįžę kauniečiai mėgins „įkasti“ gana sėkmingai žingsniuojančiai „Bangai“. Po lygiųjų su „Kražante“, keturioliktajame ture gargždiškiai pademonstravo savo pranašumą prieš „Lokomotyvą“ ir iškovoję pergalę pagerino savo pozicijas turnyro lentelėje bei artėja prie geriausiųjų penketo. Ar suras kauniečiai laimingą paparčio žiedą ir nutrauks jau šešis turus besitęsiantį pergalės laukimą – atsakymai stebuklingąjį Joninių vakarą.

Trečiadienis, 06.24, 14:00, Jonavos miesto stadionas.

Jonavos „Lietava“ – Tauragės „Tauras“

„Lietava“ šiame ture turėtų būti kaip sužeistas žvėris, nes paskutinis mačas jonaviečiams susiklostė ne taip, kaip jie buvo pratę – patirtas pralaimėjimas minimaliu rezultatu prieš „Panevėžį“. Didžiąją sezono dalį pergalingai žygiavę „Lietavos“ futbolininkai, per pastaruosius turus šlubuoja ir yra iškovoję dvejas lygiąsias bei patyrę pralaimėjimą. Iki tol lyderiais buvę jonaviečiai, šiuo metu yra smuktelėję į trečiąją poziciją. „Tauras“, veikiausiai, yra gilioje duobėje – per pastaruosius du turus patirti triuškinantys pralaimėjimai ne tik neleidžia tauragiškiams pakilti iš lentelės dugno, bet turėjo paveikti ir psichologiškai. „Tauro“ ir šiame ture laukia ne lengvesnė kova, tačiau, galbūt, pavyks bent kiek parodyti ragus.

Trečiadienis, 06.24, 16:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija“ – „Trakai-2“

Pastaruosius turus itin gero žaidimo nedemonstruojanti „Minija“ praėjusiame ture gavo skaudų antausį nuo antrąją pergalę iškovojusios „Kražantės“. Paskutinį kartą penktajame ture pergalę šventę kretingiškiai savo namų aikštelėje neabejotinai mėgins atsigriebti už nesėkmes ir iškovotas lygiąsias, tačiau jų laukia rimtas varžovas – karingieji „Trakai-2“. Į savo miesto stadioną sugrįžę trakiškiai praėjusiame ture šventė pergalę prieš FBK „Kauną“ ir po sėkmingo mačo šoktelėjo į penktąją poziciją turnyro lentelėje, todėl neverta abejoti, kad mače su „Minija“ Trakų vienuolikę tenkins tik pergalė ir galimybė įtvirtinti savo poziciją.

Trečiadienis, 06.24, 16:00, Klaipėdos d.d. stadionas.

„Palanga“ – Vilniaus MRU

Praėjęs turas šioms komandoms susiklostė skirtingai – iki šiol ganėtinai sėkmingai rungtyniavę „Palangos“ futbolininkai turėjo pripažinti „Ausko“ pranašumą, o nuo septintojo turo pergalės neiškovojusi MRU vienuolikė pagaliau nutraukė nesėkmių serijos prakeiksmą ir palaužė svečiuose „Šilutę“ bei įsirašė tris taškus. Skirtingomis nuotaikos penkioliktąjį turą pasitinkančios komandos tarsi apsikeitė vietomis. Iki šiol palangiškiai namuose nėra patyrę nei vienos nesėkmės, todėl MRU teks kaip reikiant paplušėti, norint pakeisti šį faktą. Įdomu tai, kad svečių aikštelėse vilniečiams sekasi žaisti sunkiau – šį sezoną išvykose iškovota vos viena pergalė. Kam šypsosis sėkmė šioje dvikovoje – tiesiogiai per www.futbolo.tv.

Trečiadienis, 06.24, 18:00, Kėdainių miesto stadionas.

Kėdainių „Nevėžis“ – „Panevėžys“

Praėjusiame ture „Nevėžis“ buvo priverstas nutraukti šešių iš eilės pergalių seriją ir pripažinti „Šilo“ pranašumą, todėl šiame ture Kėdainių ekipa bus arši kaip niekad ir sieks grįžti į pergalių kelią. „Panevėžys“ keturioliktajame ture pateikė staigmeną ir namuose patiesė pirmąją vietą iki tol užėmusią „Lietavą“ bei turnyrinėje lentelėje pakilo į septintąją poziciją. Vis geresnį žaidimą demonstruojantys panevėžiečiai, atrodo, nusitaikė į  vis aukštesnes pozicijas ir rinkdami taškus kyla į lentelės viršų. Didelę intrigą keliantis aukštaičių derbis jau šį trečiadienį, Kėdainių miesto stadione.

Trečiadienis, 06.24, 18:00, Šilutės miesto stadionas.

„Šilutė“ – Kazlų Rūdos „Šilas“

Viena rezultatyviausių lygos žaidėjų savo gretose turinti „Šilutės“ ekipa praėjusiame ture buvo priversta patirti, galbūt, kiek netikėtą nesėkmę prieš buksuojančią MRU komandą. Dar visai neseniai apie stipriausiųjų trejetą kalbėję šilutiškiai šiuo metu užima devintąją poziciją ir turėtų kaip reikiant pasitempti, jei dar nori kovoti dėl aukštų vietų. Tuo tarpu „Šilas“, šiuo metu turėtų būti pati laimingiausia komanda, žvelgiant į turnyro lentelę. Po pergalės prieš „Lietavą“,su dešimčia pergalių savo sąskaitoje, „Šilas“ įsitvirtino pirmoje vietoje bei už nugaros paliko prieš tai buvusiu lyderius. Ar pavyks Kazlų Rūdos vienuolikei pratęsti pergalių seriją iki šešių – sužinosime trečiadienį.

Trečiadienis, 06.24, 18:00, Radviliškio miesto stadionas.

Radviliškio „Lokomotyvas“ – Vilniaus „Žalgiris B“

„Lokomotyvas“ ir vėl pristabdė bei paskutiniu metu dalina varžovams taškus. Triuškinančiai pralaimėję prieš „Nevėžį“, o paskui patyrę pralaimėjimą ir prieš „Bangą“, radviliškiečiai stos į mūšį su „Žalgiriu B“. Tiesa, vilniečiai po praėjusios turo yra įgavę pagreitį. Keturioliktajame ture, mače prieš „Taurą“, žalgiriečiai pasiekė savo šio sezono pelnytų įvarčių rekordą ir tauragiškių vartus paženklino net aštuonis kartus. Danieliaus Romanovskio ir Juliaus Momkaus vedami vilniečiai nebus lengvai įveikiami ir Radviliškyje, o intriguojančią dvikovą bus galima stebėti ne tik stadione. Tiesioginė rungtynių transliacija www.futbolo.tv.

Trečiadienis, 06.24, 18:00, Pakruojo miesto stadionas.

Pakruojo „Kruoja-2“ – Kelmės „Kražantė“

Paskutinius keturis turus įvarčių nesugebanti įmuši „Kruojos-2“ ekipa praėjusiame ture turėjo pripažinti ir „Džiugo“ pranašumą. Puolime subyrėję pakruojiečiai niekaip neatranda savojo žaidimo, o klaidos gynyboje neleidžia pasiekti ir lygiųjų. Būtent dėl šių priežasčių dėl pergalės rimtus šansus pakovoti turės ir „Kražantė“, kuri pergalės skonį patyrė ir dar kartą. Kelmiškiai keturioliktajame ture pranoko „Miniją“ ir kilstelėjo savo pozicijas į penkioliktąją vietą. Šiame mače „Kražantė“ pagaliau pralaužė rimtesnius puolimo ledus – kelmiškiai pirmą kartą šiame sezone pelnė tris įvarčius ir, bent jau kol kas, pasiekė savo puolimo rekordą. Trečiadienio vakarą sužinosime, ar „Kruojai-2“ pagaliau pavyks išbristi iš nesėkmių liūno, o gal sėkmė ir vėl lydės „Kražantę.

Trečiadienis, 06.24, 20:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Auska“ – Telšių „Džiugas“

Turbūt didžiausią staigmeną praėjusiame ture pateikė „Auska“, kuri netikėtai namuose pranoko vieną turnyro lyderę – „Palangos“ ekipą ir iškovojo antrąją pergalę iš eilės. Vienas Tomo Miklinevičiaus įvartis leido alytiškiams į savo sąskaitą įsirašyti taip reikalingus tris taškus ir smagiomis nuotaikomis laukti penkioliktojo turo. Sunkiai savąjį žaidimą atrandančiam „Džiugui“ praėjęs susitikimas buvo taip pat sėkmingas bei pasiekta dvyliktoji pozicija leidžia toli nenugrimzti nuo lentelės dešimtuko. Pergalės skonį praėjusiame ture pajutusių ekipų susitikimą bus galima tiesiogiai stebėti per www.futbolo.tv bei pamatyti, kam pavyks pratęsti pergalių seriją.

Foto: FK „Tauras“ / Karolina Stažytė