Niekas nenorės mirti: bent jau septintajame ture

Ketvirtadienis, 05.07, 18:00, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas 
„Kaunas“ – Pakruojo „Kruoja-2“

Turas prasideda „Kauno“ sugrįžimu į pagrindinį miesto stadioną. Šeimininkai, kaip visada, išradingi – šį kartą į rungtynes jie ketina atvykti naujais „Renault Twingo“ automobiliais. Pasivažinėti tokiu automobiliu galės ir vienas iš laimingesnių žiūrovų. Galbūt ši atrakcija padės buksuojančiam „Kauno“ žaidimui? Tuo labiau, kad iš pažiūros varžovas tikrai „įkandamas“. „Kruojos“ klubas išgyvena turbūt vienus sunkiausių laikmečių savo istorijoje. Kita vertus, futbole ne kartą yra buvę, kad „pasmerktieji“ stebuklingai atgyja ir nugali favoritus.
Tiesioginė rungtynių transliacija –  per www.futbolo.tv

Šeštadienis, 05.09, 13:00, Kėdainių stadionas
Kėdainių „Nevėžis“ – Vilniaus „Žalgiris B“

„Nevėžis“ grįžta namo. Išvykose, pasirodo,  taškus rinkti kur kas sunkiau. Kėdainiečiai prarado lyderių statusą ir šeštadienio rungtynės jiems – gera proga vėl atsispirti kopimui aukštyn. Tiesa, „Žalgiris B“ visiškai nesiruošia būti laipteliu po „Nevėžio“ kojomis. Kol kas žalgiriečiai sistemingai pergales keičia pralaimėjimais. Manau, tai ne itin tenkina komandos trenerius, vadovus ir pačius žaidėjus. Rungtynės žada būti vienos įdomiausių šiame ture, turėtų sulaukti nemažo susidomėjimo. Nenuostabu, kad šias rungtynes transliuos ir  www.futbolo.tv.

Šeštadienis, 05.09, 13:00, Kelmės stadionas 
Kelmės „Kražantė“ – Telšių „Džiugas“

Antrose rungtynėse Kelmėje šeimininkai ko gero nori ir tikisi pergalės. Po truputį aptvarkomas „savas darželis“ – gynyba tampa panaši į gynybą. O puolimas – ir taip ganėtinai aštrus. Tad Kelmės žiūrovai savaitgalį gali laukti šventės. Bet visi žemaičiai „nori šventę švęsti“. „Džiugas“, pradėjęs pirmenybes keliomis nesėkmėmis, laimėjo jau trejas rungtynes iš eilės ir ketina prie to nesustoti. Legionierius iš Kanados  Clarence‘as Warennas tikisi pelnyti  15 įvarčių – kol kas nuo grafiko atsilieka, bet nedaug. Komanda sugeba perlaužti nesėkmingai besiklostančias rungtynes (tikra drama Kretingoje tą puikiai patvirtina). Tad žemaitiškos ristynės Kelmėje bus įdomios.

Šeštadienis, 05.09, 15:00, Alytaus miesto stadionas
Alytaus „Auska“ – Radviliškio „Lokomotyvas“

Alytiškiai vėl kviečiami į centrinį miesto stadioną! Debiutantai  jau parodę „nagučius“ ne vienai pirmos lygos komandai, šįkart bus patenkinti tik pergale. Žiūrovai reikalaus įvarčių, Paulius Sakalis ir „ko“ bandys tuos reikalavimus patenkinti. „Lokomotyvas“ startavo sunkiai, bet turi patyrusių „vilkų“, kuriems reikia laiko išsilaižyti žaizdas po žieminių salės futbolo batalijų. Tuo ir bando naudotis varžovai, kol kas gana sėkmingai. Tik vargu, ar ilgai tos malonės tęsis, manau, jau artimiausiuose turuose išvysime gerokai pasikeitusią Radviliškio komandą. Ir nors geležinkelis Alytuje išardytas, „Lokomotyvas“ gali rasti kaip parsivežti tašką, o gal net ir tris.

Šeštadienis, 05.09, 15:00, Kretingos stadionas
Kretingos „Minija“- „Panevėžys“

Abi komandos pakankamai „laisvai“ ginasi. Na, čia taip, švelnus išsireiškimas, komandų treneriai turi apie tai kur kas griežtesnę nuomonę. Gali būti, kad  šeštadienį komandų gynybiniuose redutuose išvysime naujovių. Pulti komandos mėgsta ir moka. Panevėžio gretose vėl „pirmais smuikais“ grieš „gvardiečiai“, menantys auksinius „Ekrano“ laikus, kretingiškiai turės jiems priešpastatyti savus privalumus – kovingumą ir kantrybę. Kas bus stipresnis – neapsiimu spręsti, pamatysite patys – kas stadione, kas stebėdami rungtynių transliaciją  per www.futbolo.tv.

Sekmadienis, 05.10, 14:00, Vilnius, LFF stadionas
Vilniaus MRU – Tauragės „Tauras“

Po sekmadieninių mišių kažkieno keliai pasuks link LFF stadiono – panašu, kad „studentiška“ MRU vienuolikė šįkart atsidurs egzaminatorių (gal labiau – terminatorių) vaidmenyje. Tauragiškių laukia grėsmingas varžovas ir sunki kova, išsivežti taškus iš Vilniaus bus nelengva. Galbūt „Taurui“ tai ir nėra pirmos svarbos uždavinys, kur kas reikšmingiau – sutvarkyti vidinius komandos svertus, subalansuoti ją, nes kol kas „Tauro“ orkestras groja gan nedarniai, ir dažniausiai – liūdnokas melodijas. MRU nelabai nusiteikusi dalinti į kairę ir į dešinę savos aikštės privalumus. Antrame rate bus daugiau išvykų, tad nors sakoma, kad „viščiukus skaičiuoja rudenį“, vilniečiams rankoves taškų rinkimui reikia raitotis jau dabar.

Sekmadienis, 05.10, 15:00, Klaipėdos dirbtinės dangos stadionas
„Palanga“ – „Trakai-2“

Čia jau vyks kova turnyrinės lentelės viršukalnėse. Be deguonies aparatų, be pagalbininkų ir be kompromisų. Tiesiog sekmadienį, tiesiog vienas prieš vieną, tiesiog – kas ką. Nugalėtojas išdidžiai stovės ant pirmenybių keteros su plevėsuojančia lyderio vėliava, pralaimėjęs atsitrauks, bet – tik per žingsnelį. „Palangos“ ataka blizga, tviska, žiba, bet „Trakų“ rezervistai savo darbą puikiai išmano, varžovų žudikų instinktai niekur nedingę! Lyderių dvikova sekmadienį – per www.futbolo.tv!

Sekmadienis, 05.10, 19:00, Gargždų stadionas
Gargždų „Banga“ –  „Šilutė“

Vaidas Žutautas davė pylos saviškiams, nežiūrint į pergalę dideliu skirtumu praėjusiame ture. Tikėsimės, tai buvo išgirsta, nes šįkart į svečius atvyks „Šilutė“. Komanda, jau surinkusi daugiau nei 10 taškų ir žaidžianti gana pragmatišką, bet efektyvų futbolą. Pamariečiai labai nedaug praleidžia ir muša beveik tiek, kiek reikia pasiekti pergalėms arba sužaisti lygiosiomis. Toks žaidimo stilius gali būti labai neparankus šeimininkams. Atrodo, kad Gargždų „Banga“ po solidaus starto kiek prarado žaidimo ritmą. Keli neplanuoti taškų praradimai – ir ekipa kol kas neužima tos vietos turnyrinėje lentelėje, kuria būtų patenkinta. Vietos „torsida“ stengsis įkvėpti gargždiškius naujiems tikslams ir naujiems žygiams. Tuo labiau, kad prielaidų tam yra.

Antradienis, 05.12, 18:00, Jonavos stadionas
Jonavos „Lietava“ –  Kazlų Rūdos „Šilas“

Lentelė su Jonavos „Lietavos“ kol kas užimama 2-ąja vieta jau apkeliavo visus žinomus socialinius tinklus ir spėjo surinkti pakankamai „like“ paspaudimų iš jonaviškių ir jiems prijaučiančių. Tai tik dar kartą parodo komandos ambicijas ir siekius. Nemažai pasitikėjimo savimi „Lietavai“ pridavė pergalė Vilniuje prieš „Žalgirį B“. Šįkart egzaminatorius – irgi rimtas. Kazlų Rūdos ekipa baigė savo puikų žygį–pasirodymą LFF taurės varžybose ir dabar visą savo dėmesį  sutelks pirmenybėms. Komandas skiria tik vienas taškelis ir kova užvirs nejuokinga – laukiam gladiatorių mūšio!

Parengė: Naglis Miknevičius; Foto: Augustas Četkauskas/sportoakimirka.lt