Ketvirtasis turas. Dvi dienos futbolo...

Ketvirtas turas šįkart „tilps“ į dvi savaitgalio dienas – ir šeštadienį, ir sekmadienį vyks po ketverias rungtynes. Įdomu, kad šeštadienį visos rungtynės vyks Žemaitijoje, o sekmadienį lygos įvykių epicentras persikels link sostinės.   

Šeštadienis, 04.13, 14:00, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” - „Pakruojis”

„Minija”, praeitame ture iškovojusi tris taškus, nežada sustoti. Tuo labiau, kad šeštadienį laukia pirmosios rungtynės namuose, Kretingos stadione. Beje, jei nebus netikėtumų, rungtynės planuojamos žaisti ant natūralios Kretingos stadiono vejos – ir tai būtų pirmosios oficialios rungtynės „ant žolės“ šį pavasarį Lietuvoje. Neblogas „Minijos“ žaidimas – papildomas stimulas žiūrovams ateiti į stadioną, tuo labiau, kad jų laukia ir staigmenos...

„Pakruojis“ -  vis dar pavasarinio žaidimo derinimo stadijoje, planus jaukia žaidėjų traumos, registracijos „kabliukai“. Visgi, dvejose iš trijų svečiuose žaistų rungtynių pakruojiečiai sugebėjo nepralaimėti.

Abi komandos kol kas nepasižymi dideliu rezultatyvumu, bet ir praleidžia nedaug. Tad šeštadienį Kretingoje „įvarčių lietus“ neprognozuojamas.   

Kas, kaip ir ką nuveiks Kretingoje galėsite įvertinti stebėdami ir šių rungtynių transliaciją įprastais kanalais: „Init“ televizija, „Facebook“ bei „Youtube“ lygos paskyros.

Šeštadienis, 04.13, 17:00, Telšiai,  „VšĮ Telšių futbolo ateitis“ stadionas.

Telšių „Džiugas” - „ Jonava”

Šios rungtynės pagal pirminį tvarkaraštį turėjo būti žaidžiamos Jonavoje, tačiau, dėl NKL finalinio ketverto rungtynių, sutarta, kad šį kartą komandos susitiks Telšiuose, o mieste prie Neries santykius aiškinsis antrą ratą. Aiškintis bus ką, abi komandos kol kas – viršutinėje turnyrinės lentelės dalyje, o „Jonava“- netgi jos viršūnėje. Nėra abejonių, kad žemaičiai norėtų susikeisti vietomis ir to sieks visom išgalėmis. Po rungtynių su „Atmosfera“ Telšių komanda tapo rezultatyviausia lygoje. Įdomu, ar pavyks atlaikyti šeimininkų atakas svečiams ir ketvirtą kartą iš eilės nepraleisti įvarčio ?! Išties, įspūdinga serija, kurią„Jonava“ norės pratęsti, o „Džiugas“ – nutraukti. Beje, lygos rezultatyviausių žaidėjų sąrašo viršuje- irgi abiejų komandų atstovai – Marius Papšys(„Džiugas“) ir Paulius Osauskas („Jonava“), įmušę po tris įvarčius. Bet ir be jų komandose yra žaidėjų, galinčių nulemti rungtynių baigtį.

Šeštadienis, 04.13, 15:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” - Kauno „Hegelmann Litauen”

Mažeikiuose susitiksiančios komandos praeitame ture patyrė skaudžius pralaimėjimus, tad šios rungtynės – puiki proga reabilituotis tiek vieniems, tiek kitiems. Kauniečiams tai bus pirmosios rungtynės sezono išvykoje, kelionė – gana ilga, tad papildomų problemų kilti gali. Praeitose rungtynėse greitai praleisti įvarčiai, rezultatyviausio žaidėjo netekimas išderino „Hegelmann Litauen“ veiksmus, tad tikėsime, jog ekipa padarys išvadas. Mažeikiuose svečių laukia ir žiūrovų „presingas“, nepaisant nesėkmių mažeikiškiai vėl turėtų aistringai palaikyti savo komandą. „Atmosferos“ treneris E.Razulis per daug nedramatizavo skaudaus pralaimėjimo Telšiuose ir nemano, kad jis smarkiai paveiks auklėtinių nusiteikimą. „Naujos rungtynės - nauja istorija“ -  su šia trenerio fraze sunku nesutikti. Lauksime, kokią istoriją ekipos parašys šeštadienį...

Šeštadienis, 04.13, 16:00, Gargždų miesto stadionas.

Gargždų „Banga” - „Vilniaus Vytis”

Dar viena šeštadieninė lygos „programos vinis“ – rungtynės Gargžduose, kur susitiks komandos, šiuo metu esančios antroje ir ketvirtoje turnyrinės lentelės vietose. Įdomu, kad sezono pradžioje ekipos laikosi savotiškų „konstantų“ – „Banga“ visose trijose rungtynėse nepraleido įvarčių, o „Vilniaus Vytis“ visose trijose įmušdavo po du įvarčius. Akivaizdu, kad šiose rungtynėse kažkuri (o gal ir abi) iš ekipų šias taisykles sulaužys. Šeimininkai, ko gero, laikytini favoritais, bet pažvelgę į netolimą istoriją galime pamatyti įdomių dalykų. Pvz., pernai šios komandos įveikė viena kitą būtent išvykų rungtynėse. Ar „namų sienos“ padės šiemet ?!  Šeštadienį bent jau Gargždų komandos sirgaliai to tikėsis.

Sekmadienis, 04.14, 14:00, Šiauliai, Gytarių dirbtinės dangos stadionas.

FA„Šiauliai” – Kauno „Stumbras B”

Šeštadienį Pirma lyga užsuks ir į Saulės miestą. Šiauliečiai, praeitame ture „pademonstravę muskulus“ vienai Kauno komandai, šį kartą sulauks „Stumbras B“ vizito. Kol kas abi komandos- turnyrinės lentelės kaimynės, bet „Šiauliai“ sužaidę rungtynėmis mažiau. Šeimininkų ekipos vyr. treneris Renatas Vestartas pažymėjo, kad žaidėjai labai laukia pirmųjų rungtynių savo mieste. Kartais tai gali ir pakenkti, tad palinkėsime šiauliečiams „neperdegti“.

„Stumbro B“ sudėtyje šiais metais dažniausiai vyrauja jauni lietuvaičiai. Rungtynės Šiauliuose- rimtas išbandymas jiems, tarsi lakmuso popierėlis, padėsiantis įvertinti ekipos galimybes rungtyniaujant prieš stiprius varžovus.

Sekmadienis, 04.14, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

„Vilnius” – Alytaus DFK „Dainava”

Lygos debiutantai vis dar „medžioja“ pirmuosius savo taškus, kol kas – nelabai sėkmingai. Nebus paprasta ir sekmadienį, nes atvažiuoja lygos senbuvė, lydima margos ir triukšmingos palaikymo „kapelos“. Ką jau ką,bet sekmadienį futbolo atmosferą Fabijoniškių gyventojai turėtų pajusti, pamatyti ir išgirsti ! Abi sužaistos „Dainavos” rungtynės pasižymėjo dramatiškomis pabaigomis ir įvarčiais per pridėtą laiką. Tad  žiūrovams nevertėtų palikti savųjų vietų nesulaukus finalinio teisėjo švilpuko.

Abejose komandose daug jaunimo, rungtyniauja ne vienas įvairių amžių Lietuvos rinktinių narys ar kandidatas į juos.Tad šios rungtynės – puiki proga pamatyti bei įvertinti mūsų futbolo ateitį.

Aišku, gaila, kad sekmadienį tuo pačiu laiku Vilniuje vyks dvi Pirmos lygos rungtynės ...

Sekmadienis, 04.14, 16:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” – „Kupiškis”

LFF stadione tuo pačiu laiku susitiks ekipos, kurios startavo neįspūdingai – abi kartu yra surinkusios vos vieną tašką. Nenuostabu, kad ir vietomis lentelėje jos pasigirti negali. „Žalgiris B“ pirmose dvejose rungtynėse sulaukė ir kelių pirmosios komandos žaidėjų pagalbos, bet taškų pelnyti tai nepadėjo. Įdomu, kaip bus šį kartą. Atrodo, kad turnyro starte šios rungtynės žalgiriečiams – viena realiausių progų papildyti taškų kraitį. „Kupiškis“ ir toliau lieka viena paslaptingiausių, bet tuo pačiu – ir aptariamiausių komandų. Pirmose dvejose rungtynėse ši ekipa nebuvo „lengvas kąsnis“ varžovams, bet Kėdainiuose – visiškai „pabiro“. Tai iš karto iššaukė reakcijas, diskusijas ir aštrius „pasišpagavimus“ virtualioje erdvėje. Visgi, kol kas jokių oficialių pareiškimų šia tema iš LFF negirdėjome, tad sekmadienį vilniečiams bus proga savo akimis išvysti šios komandos žaidimą.

O tie kas negalės apsilankyti LFF stadione, turės progą matyti šių rungtynių transliaciją įprastais kanalais.

Sekmadienis, 04.14, 19:00, Širvintų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” –  Kėdainių „Nevėžis”

Paskutinės turo rungtynės vyks Širvintose – antrą kartą šio miesto stadioną savo namais pasirenka „Riteriai B“. Tikėkimės, kad šį kartą šeimininkų nekamuos tokios didelės problemos su žaidėjais ir atsarginių žaidėjų suolelis bus pilnesnis, nei rungtynėse prieš „Bangą“. Kėdainiečiai kol kas „neforsuoja“

įvykių, bet sėkmingai susiklosčius rungtynėms, šoktelėtų į lyderių tarpą. Potencialo tam „Nevėžis“ tikrai turi, tereikia nusiteikimo ir sėkmės. Gali būti, kad šiose rungtynėse bus įmuštas ir istorinis įvartis – lygos pirmasis Širvintų stadione. Beje, abi komandos turi beveik identiškus rezultatus- po vieną pergalę ir po vienerias lygiasias. Pralaimėjimų grafoje - apskriti nuliai, turbūt bus abipusis noras juos ir išlaikyti ...