Įsibėgėjusią vasarą pasitinka įpusėjęs Pirmos lygos sezonas

Trečiadienis, 07.01, 17:30, Telšių d.d. stadionas.
Telšių „Džiugas“ – Jonavos „Lietava“

Praėjusiame ture dramatišką pergalę iškovojęs „Džiugas“ pasivijo vienuoliktoje vietoje esantį FBK „Kauną“ ir lipa jam ant kulnų. Nors mače su „Šilute“ telšiškiams užteko puikaus Eimanto Marozo žaidimo ir lemiamo įvarčio, rungtynės su „Lietava“, be abejonių, bus itin sunkios. Pastaruoju metu jonaviškiai demonstruoja neįtikėtiną puolimą ir per du paskutinius turus pelnė net penkiolika įvarčių, o į savo vartus nepraleido nei vieno. Šešioliktajame ture po triuškinančios pergalės prieš „Kruoją–2“, jonaviškiai vėl susigrąžino lyderių pozicijas ir įsitvirtino pirmoje vietoje. Ar pavyks „Lietavai“ smogiamąją artileriją panaudoti ir prieš „Džiugą“ – tiesiogiai stebėkite www.futbolo.tv.

Trečiadienis, 07.01, 19:30, Aukštaitijos stadionas.
„Panevėžys“ – Alytaus „Auska“

Tris pastaruosius turus su lygos lyderiais kovojęs „Panevėžys“ parodė, kad yra pajėgus įveikti bet kokį varžovą. Nugalėję „Lietavą“, „Nevėžį“ ir „Palangą“, šį kartą panevėžiečiai egzaminuos „Auskos“ vienuolikę. Tryliktoje pozicijoje esantys alytiškiai paskutiniame mače neprilygo „Žalgirio B“ futbolininkams, nors mačą pirmieji ir pradėjo įvarčiu. Nors „Panevėžys“ yra iškovojęs dvigubai daugiau pergalių (panevėžiečių sąskaitoje dešimt laimėjimų, o „Auskos“ – penki), tačiau neabejotina, kad alytiškiai mėgins bent kiek patampyti nervus „Panevėžiui“, nors pastarieji ir bus laikomi šios dvikovos favoritais.

Ketvirtadienis, 07.02, 17:30, Kretingos miesto stadionas.
Kretingos „Minija“ – Kazlų Rūdos „Šilas“

Po ilgo pergalės recepto paieškos nuo penktojo turo, praėjęs mačas „Minijai“ pagaliau susiklostė sėkmingai. Svečiuose 1:0 įveikę „Taurą“, kretingiškiai bent minimaliai pasigerino nuotaiką ir, galbūt, įgavo optimizmo ateities kovos. Kitokios nuotaikos turėtų būti „Šilo“ barikadų pusėje, kadangi po šešių pergalių iš eilės Kazlų Rūdos futbolininkams teko patirti pralaimėjimo kartėlį prieš „Trakų–2“ riterius. Ši nesėkmė „Šilą“ nustūmė iš lyderių pozicijos į antrąją turnyrinės lentelės vietą, todėl į pajūrį Kazlų Rūdos vienuolikė atvyks pikta ir nusiteikusi tik pergalei bei grįžimui į sėkmės kelią.

Ketvirtadienis, 07.02, 18:00, NFA stadionas.
FBK „Kaunas“ – Kėdainių „Nevėžis“

Jei reikėtų rinkti labiausiai nesėkmių persekiojamą ekipą, tai veikiausiai viena iš pretendenčių būtų FBK „Kauno“ vienuolikė, kuriai net ir beveik įpusėjus sezonui nepavyksta demonstruoti tokio žaidimo, kurio tikisi visa ekipa. Apmaudžiai lygiosiomis su „Lokomotyvu“ sužaidę kauniečiai šį kartą jėgas išmėgins su „Nevėžio“ klubu. Per paskutinius tris turus kėdainiškiai iškovojo dvi pergales, o paskutiniame mače rezultatu 6:0 įniršį išliejo ant „Kražantės“ komandos. Šiuo metu „Nevėžis“ žengia trečias ir su pirmaujančiomis komandomis kovoja dėl aukščiausių vietų, todėl pergalė prieš kauniečius jiems itin svarbi.

Penktadienis, 07.03, 18:00, Trakų miesto stadionas.
„Trakai–2“ – Gargždų „Banga“

Paskutinis „Trakų–2“ susitikimas kariams susiklostė itin sėkmingai – trakiškiai namuose rezultatu 1:0 pranoko „Šilą“ ir nutraukė pastarųjų šešių iš eilės pergalių seriją. Devynias pergales savo sąskaitoje turintys „Trakai–2“ dar nėra praradę galimybių pakovoti dėl aukščiausių pozicijų, o šiuo metu žengia ant penktojo turnyrinės lentelės laiptelio. Dėl užimamų pozicijų šias rungtynes galima pavadinti ir kaimynių dvikova, nes „Bangos“ vienuolikė šiuo metu rikiuojasi ketvirta. Gargždiškiai pastaruoju metu demonstruoja solidų žaidimą ir yra iškovoję tris pergales per pastaruosius tris turus. Itin didelę intrigą keliantį kaimyninių komandų susitikimą bus galima tiesiogiai stebėti ne tik Trakų miesto stadione, bet ir www.futbolo.tv.

Penktadienis, 07.03, 18:00, Pakruojo miesto stadionas.
Pakruojo „Kruoja–2“ – Vilniaus MRU

Savojo žaidimo neatrandanti ir toliau iš žaidybinės duobės neišsikapstanti „Kruojos–2“ vienuolikė ateinančiame ture namuose priims varžovus iš Vilniaus – MRU futbolininkus. Pastariesiems fortūna taip pat kurį laiką nesišypso – pergalę ir tris taškus paskutinį kartą futbolininkai įsirašė keturioliktajame ture. Šiuo metu MRU su dvidešimt taškų rikiuojasi devintoje turnyrinės lentelės pozicijoje, tuo tarpu Pakruojo futbolininkai gerokai nutolę – sukaupę devynis taškus užima priešpaskutinę vietą. Ar „Kruojai–2“ galiausiai pavyks išlipti iš pralaimėjimo liūno – atsakymai jau šį penktadienį.

Penktadienis, 07.03, 18:00, Klaipėdos d.d. stadionas.
„Palanga“ – Tauragės „Tauras“

„Palanga“ ir toliau stebina savo rezultatais, pateikdama vieną siurprizą po kito, deja, šįkart siurprizai nedžiugina. Šešioliktajame ture išvykoje nusileidusi „Panevėžio“ vienuolikei, „Palanga“ ir toliau krinta žemyn turnyrinės lentelės laipteliais – šiuo metu ekipa užima aštuntąją vietą devynioliktuke. Iš turnyrinės lentelės dugno niekaip nepavyksta išplaukti būsimiems palangiškių varžovams – „Tauro“ futbolininkams, kurie patyrę net trylika pralaimėjimų, greičiausiai, jaučiasi kiek palūžę ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Kam pavyks reabilituotis ateinančiame mače paaiškės penktadienį, Klaipėdos d.d. Stadione.

Penktadienis, 07.03, 18:30, Šilutės miesto stadionas.
„Šilutė“ – Radviliškio „Lokomotyvas“

Trečiąjį iš eilės pralaimėjimą skaičiuojantys šilutiškiai ateinančiame ture jėgas surems su „Lokomotyvo“ vienuolike, kuri, be abejonės, pergalės po ilgos pralaimėjimų serijos bus ištroškusi ne ką mažiau. Šiuo metu varžovus turnyrinėje lentelėje skiria keturios pozicijos – „Šilutė“ su dvidešimčia taškų užima dešimtąją turnyrinės lentelės vietą, o Radviliškio vienuolikė su šešiolika – rikiuojasi keturioliktoje pozicijoje. Ar „Šilutei“ pavyks įjungti aukštesnę pavarą ir įveikti savo nesėkmių ruožą, ar „Lokomotyvo“ futbolininkai išvykoje pademonstruos savo stipriąją artileriją ir pralauš varžovų gynybą? Kol kas aišku tik viena – laukia nuožmi ir įtempta kova.

Penktadienis, 07.03, 19:30, Fabijoniškių d.d. stadionas.
Vilniaus „Žalgiris B“ – Kelmės „Kražantė“

„Žalgirio B“ ir „Auskos“ dvikovoje sužibėjęs Julius Momkus savo ekipai leido išsilaikyti pergalių kelyje. Ketvirtąją pergalę iš eilės įsirašę žalgiriečiai bus tikrai nemenkas iššūkis Kelmės „Kražantės“ vienuolikei, kuri šešioliktajame ture buvo negailestingai sutriuškinta Kėdainių „Nevėžio“. Šiuo metu „Kražantė“ su keturiolika taškų savo sąskaitoje užima penkioliktą vietą, o žalgiriečiai sukaupę dvidešimt šešis – užima septintąją poziciją. Ar „Kražantei“ pavyks atsilaikyti prieš „Žalgirio B“ futbolininkus, negailestingai triuškinančius savo varžovus, paaiškės penktadienį.

Foto: Karolina Stažytė.