A.Liubinskas: „Nuvylė ir rezultatas, ir žaidimas“

LFF Pirmos lygos 8 turo rungtynėse „Vilniaus Vytis“ savo aikštėje 0:1 (0:0) nusileido Telšių „Džiugo“ komandai. Po mačo vilniečių ekipos vyriausias treneris Algimantas Liubinskas neslėpė, kad tokia baigtis paliko gan stiprų kartėlį, nusivylimo jausmą sustiprino ir prastas komandos žaidimas.

„Per visas rungtynes mes nesugebėjome atlikti bent 2-3 tikslių perdavimų iš eilės. Tai mane labai nustebino ir nuvylė. Nežinau, kas nutiko, bet žaidėme tikrai prastai. Aišku, prie to prisidėjo ir varžovai. Vis dėlto, „Džiugas“ ne veltui užima pirmą vietą čempionate. Nors ir jų žaidimas nebuvo labai jau kokybiškas, bet jie mus pranoko fizine jėga, kietumu, kovingumu. Paprasčiau sakant, nors patys jie nieko ypatingo nesukūrė, bet mums visiškai neleido žaisti. Tačiau mes vis tiek galėjome išplėšti bent tašką. Deja, labai apmaudi mūsų vartininko klaida lėmė, kad varžovai „iš nieko“ pelnė įvartį. O kadangi mūsų puolimas buvo visiškai bedantis, tai atsilyginti tuo pačiu mes nesugebėjome“, - konstatavo A.Liubinskas.

Vienintelį rungtynių įvartį 52 min. pelnė „Džiugo“ puolėjas Skirmantas Rakauskas. Antroje rungtynių dalyje A.Liubinskas atliko į puolimo stiprinimą nukreiptus keitimus, bet aikštėje pasirodę puolėjai Otaris Kvernadzė ir Artur Skuratovič rimtesnio pavojaus prie svečių vartų nesukėlė.

„Teoriškai jų pasirodymas turėjo sustiprinti mūsų puolimą, bet taip nenutiko. Akivaizdu, kad dėl traumos nuo pirmo turo nežaidęs O.Kvernadze dar nepasiekė optimalios sportinės formos, tačiau jis turi ir kitokių problemų. Manau, kad jam pirmiausiai reikėtų pakeisti požiūrį į save ir į komandą. Kita vertus, šiose rungtynėse nesužaidė ir kiti futbolininkai – jaunimas buvo kažkoks pasimetęs, trūko ir patyrusių žaidėjų indėlio. Jevgenij Moroz ir Mantas Makutinovičius turėjo kontroliuoti aikštės vidurį, tačiau šį kartą varžovai neleido jiems to padaryti, o be vidurio saugų mūsų žaidimas visiškai išsiderino“, - pripažino „Vilniaus Vyčio“ strategas.

A.Liubinsko teigimu, įsibėgėjant sezonui vis ryškesnės darosi komandos sudėties komplektacijos spragos. Jas dar labiau išryškino balandžio viduryje dėl sunkios traumos iš rikiuotės iškritęs legionierius iš Ukrainos Vitalij Kudryk.

„Akivaizdu, kad mums šio žaidėjo labai trūksta. Jis galėjo žaisti ir aikštės viduryje, ir puolime, buvo tikras kūrėjas. Dabar matome, kad neturime žmogaus galinčio jį tinkamai pakeisti. Tai byloja ir apie mūsų komplektacijos problemas. Mums labai trūksta vyresnių, daugiau patirties turinčių žaidėjų. Turime daug perspektyvaus, talentingo jaunimo, bet jie vienose rungtynėse sužaidžia geriau, o kitose primena savo pačių šešėlį. Visgi, tai yra suprantama, nes stabilumo trūkumas yra didžiausia visų jaunų futbolininkų problema“, - pastebėjo A.Liubinskas.

Artimiausios rungtynėse „Vilniaus Vyčio“ laukia ypatingas iššūkis – akistata su kita miesto komanda, tik šių metų pradžioje įkurta FK „Vilnius“ ekipa. Būsimi varžovai šį mačą pristato kaip tikrą Vilniaus derbį, su tuo iš dalies sutinka ir A.Liubinskas.

„Nelabai mėgstu tas etiketes, bet turiu pripažinti, kad vieno miesto komandų akistata visada sulaukiau daugiau dėmesio. Kita vertus, šį sezoną esame panašiose pozicijose kaip ir „Vilnius“, nes ir pas mus, ir pas juos žaidžia daug jaunimo. Tik mūsų jaunimas yra iš Vilniaus futbolo mokyklos, o jų – Baltijos futbolo akademijos. Tad šias rungtynes būtų galima vadinti ir dviejų sostinės futbolo mokyklų derbiu, - teigė A.Liubinskas. - Beje, papildomos intrigos prideda ir tai, kad „Vilniaus“ komandoje žaidžia trys buvę mūsų ekipos futbolininkai – Haroldas Šidlauskas, Lukas Valvonis ir Aldas Korsakas. Manau, kad jie taip pat norės įrodyti, kad ne veltui pasirinko kitą komandą. Tad iš principo sutinku, kad rungtynės bus ypatingos.“