8-as turas. Ištvermės išbandymai.

Vos kelios dienos praėjo nuo praeito turo kovų, o dauguma lygos komandų svaitės viduryje vėl kovos dėl kiekvieno aikštės centimetro ir brangių bei vertingų taškų. Toks varžybų ritmas - nemenkas išbandymas net patiems stipriausiems ...

Trečiadienis, 05.15, 18:30, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” - „Vilnius“

Tragiškai sužaidęs praeitų rungtynių antro kėlinio pradžią, „Kupiškis“ susitiks su turnyrinėje lentelėje juos „apšokusiais“ vilniečiais. Įdomu, kad „Vilnius“, nors kol kas ir pralaimėjo visas rungtynes svečiuose, išvykose žaidžia rezultatyviai. Tai – rimtas signalas aikštės šeimininkams, kurių gynybą kartas nuo karto ištinka savotiškas paralyžius. Jei tai atsitiks ir trečiadienį, Kupiškio sirgalius tereiktų užjausti. O šiaip patirtis – „Kupiškio“ pusėje, žaidimas ant natūralios vejos - irgi parankesnis faktorius šeimininkams.

Abi komandos turi panašų įmuštų - praleistų įvarčių skirtumą, nežaidžia itin rezultatyviai. Beje, „Kupiškis“ gana sėkmingai žaidžia su apatinėje lentelės dalyje esančiais varžovais...  

Trečiadienis, 05.15, 18:30, Kretingos miesto stadionas.

Kretingos „Minija” - Gargždų „Banga”

Vieni iš pirmenybių lyderių aštunto turo rungtynes žais pas kaimynus - Kretingoje. Taškų dalybos gargždiškių planuose nenumatytos, bet šeimininkai turėtų kautis iš paskutinių jėgų. 14-a vieta toli gražu ne ta pozicija, kuria būtų patenkinta „Minijos“ komanda. Pergalė prieš vieną iš pirmaujančių komandų sustiprintų kretingiškių pasitikėjimą savimi būtų puiki dovana saviems žiūrovams. Tarpusavio susitikimų istorija kur kas palankesnė svečiams, jie stipresni ir „ant popieriaus“, demonstruoja geresnį žaidimą. Bet ... šį sezoną jau buvo pakankamai atvejų, kai visos išankstinės prognozės paneigiamos futbolo aikštėje.  

Trečiadienis, 05.15, 18:30, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” – „Jonava“

„Jonava“ pagaliau pajautė kiek primirštą pergalių skonį praeito turo rungtynėse Kretingoje. Dabar- susitikimas Pakruojyje, kur jų laukia nelengvos rungtynės. Dauguma „Pakruojo“ rungtynių klostosi atkakliai, ne veltui komanda su varžovais 4 kartus pasidalino taškais. Aido Dambrausko vadovaujama komanda negali pasigirti ilgu atsarginių žaidėjų suoleliu, bet, žaisdami drausmingai ir kibiai, tampa nelengvai įveikiamu varžovu. Tuo praeitame ture įsitikino ir „Šiauliai“.

O Eisvino Utyros auklėtiniams pergalė taip pat nepamaišytų – ji kilstelėtų ekipą bent keliais laipteliais aukščiau ir jonaviškiai vėl priartėtų prie pirmaujančios komandų grupės.

Trečiadienis, 05.15, 18:30, Šiaulių miesto stadionas.

FA„Šiauliai“ - Mažeikių „Atmosfera”

Šiauliuose susitiks jauna ir dar jaunesnė komandos. Šeimininkai pirmą kartą sezone žais namų rungtynes centriniame miesto stadione ir, be abejo, stengsis pagerinti turnyrinę situaciją. Praeitą savaitę dvejose rungtynėse pelnytas tik vienas taškas turėtų užgauti šiauliečių ambicijas, tad kito tikslo kaip pergalė negali būti. Juo labiau, kad varžovai – kol kas vieninteliai dar nepatyrę lygoje pergalės džiaugsmo Mažeikių „Atmosfera“. Nepaisant to, kad principinėje dvikovoje nusileista „Žalgiriui B“, mažeikiškiams nereiktų nukabinti nosies. Dabar – sunkus metas, bet tuo pačiu tai – ir kolektyvo išbandymas, kurį išlaikius, ekipa tik sustiprės. Jauniems žaidėjams būdingas nestabilumas, daromos klaidos, bet nemažai jaunimo bus ir varžovų gretose. Tad iš rungtynių Šiauliuose galima laukti visko. Aišku, bet koks rezultatas išskyrus „Šiaulių“ pergalę, bus vertinamas kaip nemaža staigmena.   

Trečiadienis, 05.15, 19:00, Vilnius, LFF stadionas.

 „Vilniaus Vytis“ - Telšių „Džiugas”

Rungtynes Vilniuje bus galima žiūrėti Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose. Ir ne veltui, nes tai – viena pagrindinių turo dvikovų. Abi komandos - lyderių grupėje, jas skiria 3 taškai. Net neabejojame, jog „patyręs vilkas“ Algimantas Liubinskas pasistengs paruošti pinkles žemaičiams. Nors,  jei kalbant apie trenerius, patirtis- vilniečių pusėje, tai žaidėjų fronte matome atvirkščią vaizdą. Abi komandos laimėjo 7-o turo rungtynes išvykose, pasigerino ir savo turnyrinę situaciją ir nuotaikas rūbinėse. „Džiugui“ tai bus pirmoji išvyka į sostinę. Kartu – ir proga pasirodyti gausiam futbolo specialistų būriui, kurių, neabejojame, šiose rungtynėse nestigs.

Ketvirtadienis, 05.16, 19:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus DFK „Dainava”- Vilniaus „Žalgiris B”

Gausiai pirmadienį stadiono tribūnas užpildę Alytaus futbolo sirgaliai pirmosios „namų“ pergalės neišvydo. Komandos vyr. treneris Kimas Ronnenstadas pažymėjo, kad jau ne pirmą kartą sezone kyla problemų prieš kompaktiškai ir kibiai besiginančius varžovus. Visgi, strategas savo ekipa tiki ir kartu su žaidėjais rengiasi nuskinti saldų pergalės vaisių ketvirtadienį. Neabejojame, kad tam teks vėl pralaužti masyvią varžovų gynybą. Tiesa, patikimu žaidimu ginantis šiemetinis  „Žalgiris B“ neblizga, jauni žaidėjai daro daug klaidų. Klaustukas pakibęs ir ties vilniečių sudėtimi, - neaišku, kiek ir kokio papildymo tikėtina sulaukti iš pagrindinės komandos. Gali būti, kad Žydrūno Grudzinsko auklėtiniams teks verstis tik savo jėgomis, o tai, be abejo, palengvintų šeimininkų užduotis.