22 turas. Vasara baigiasi, kovos dėl „vietų po saule” – pačiame įkarštyje.

Kalendorinė vasara eina jau į pabaigą, artėja metas, kai , pasak patarlės, yra skaičiuojami viščiukai (ir taškai), o Pirmos lygos komandos vis dar aiškinasi, kurios iš jų vertesnės atsidurti aukštesnėse vietose. 22-as turas žiūrovams žada nemažai įdomių rungtynių, dar yra daug neatsakytų klausimų. Ką gi, bent dalį atsakymų sužinosime greitai.

Penktadienis, 08.30, 15:30, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” - „Kupiškis”

Turą pradės rungtynės Vilniuje, kur susitiks sėkmingai pastaruoju metu žaidžiančios komandos. „Kupiškis“ pasiekė tris pergales iš eilės, nepraleidęs nei vieno įvarčio. Tiesa, žaista buvo prieš lentelės „dugne“ esančius varžovus. Sėkminga rungtynių serija leido kupiškėnams užkopti net į penktą turnyrinės lentelės vietą. Tačiau čia pat – visa grupė varžovų, kurie kaip mat gali prisivyti ir aplenkti. Jų tarpe- „Vilniaus Vytis“, šiuo metu turintis dar ilgesnę pergalių seriją ir savo nugalėtų varžovų „skalpų“ kolekciją  papildęs vertingais komandų, kol kas esančių aukštesnėse pozicijose, trofėjais. Praeitame ture „vyčiai“ tarpusavio dvikovoje nugalėję „Hegelmann Litauen“ apsikeitė su jais vietomis. Šį kartą, sėkmės atveju, vilniečiai tą patį padarytų su „Kupiškiu“. Algimantas Liubinskas antrame rate deklaruotų aukštų tikslų nekeičia, tačiau visuomet atkreipia dėmesį  į tinkamą nusiteikimą rungtynėms. Vilniaus komandoje yra šiokių tokių nuostolių, bet reikia pastebėti, kad pasipildžius naujais žaidėjais, tuos praradimus kompensuoti kur kas paprasčiau. Ar pavyks vilniečiams antrą kartą nugalėti „Kupiškį“, parodys laikas, o         

pirmojo rato rungtynėse jie laimėjo išvykoje rezultatu 4:1.

Penktadienis, 08.30, 18:30, Šiaulių miesto stadionas.

„Šiauliai” – „Pakruojis”

Kai septintajame ture atkakliose šių komandų rungtynėse Pakruojyje buvo užfiksuotos lygiosios (1:1), jas skyrė vos 4 taškai ir ne tiek jau daug vietų turnyrinėje lentelėje. Dabar šie skaičiai – nepalyginamai didesni. Nepriteklių ir žaidėjų trūkumo kamuojamas „Pakruojis“ turbūt jau svajoja apie kuo greitesnę sezono pabaigą, o „Šiauliai“ paskutiniu metu „sustygavo“ vienu metu kiek „strigusį“ žaidimo mechanizmą, iškovojo kelias gražias pergales ir šiuo metu demonstruoja neblogą sportinę formą. Šeimininkai - vienareikšmiai šių rungtynių favoritai, kitoks rezultatas nei „Šiaulių“ pergalė būtų laikomas didele staigmena. Tiesa, Renatas Vestartas pagarbiai kalba apie varžovus ir tuo pačiu ragina savo auklėtinius tinkamai pasiruošti bei nusiteikti rungtynėms. Juo labiau, kad ir šį sezoną šiauliečiai jau turi sunkių rungtynių savo aikštėje prieš vienus iš autsaiderių patirtį, - prisiminkime susitikimą su „Atmosfera“, kai šeimininkai tašką išplėšė tik paskutinę rungtynių minutę.

Šios rungtynės dar vadinamos ir  Šiaulių apskrities „derbiu“, kartais tokie susitikimai vyksta pagal savus dėsnius ir nebūtinai atspindi komandų vietą lentelėje.

Šeštadienis, 08.31, 14:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno „Hegelmann Litauen” - Gargždų „Banga”

Rugpjūčio pabaigoje „Hegelmann Litauen“ ekipa savo gerbėjų nedžiugina – patirti du pralaimėjimai iš eilės stambiais rezultatais (0:3), o lentelėje nusileista keliais laipteliais žemiau. Nelengvas išbandymas kauniečių laukia ir šeštadienį – po ne visai sėkmingos atkarpos „Banga“ akivaizdžiai atsigavo, o šią savaitę dar ir eliminavo „Kauno Žalgirį“ iš LFF taurės varžybų. Tad gargždiškių nuotaika bus kovinė, o turint omenyje, kad šiame ture kažkurie iš jų konkurentų (o gal net ir abudu) tikrai praras taškus, pergalė svečiuose sutvirtintų „Bangos“ pozicijas. Lenktynės dėl medalių pasiekė lemiamą fazę – komandoms liko sužaisti maždaug po 8 rungtynes, o taškai tampa kaip niekad svarbūs. Aišku, nepamaišytų jie ir šeimininkams – šiuo metu kauniečiai turi lygiai taškų su dar trimis ekipomis. Netoli „nubėgęs“ ir „Kupiškis“. Kita vertus, jaučiamas ir persekiotojų alsavimas – ženklai pagerinę žaidimą „Minija“ ir „Vilnius“ – jau ne taip ir toli.

Žodžiu, šeštadienį Kaune varžovai turės ką įrodinėti ir sau, ir savo gerbėjams.

Pirmo rato rungtynes laimėjo „Banga“ (2:0)

Šeštadienis, 08.31, 16:00, Telšių miesto stadionas.

Telšių „Džiugas” - Kėdainių „Nevėžis“

Kai susitinka komandos, šiuo metu užimančios 1 ir 2 vietas lygoje, daug reklamos tokioms rungtynėms kaip ir nereikia. Įdomu pažymėti, kad kol kas kovose su savo tiesioginiais oponentais „Džiugas“ taškų nebarsto – abu kartus nugalėta „Banga“, išvykoje įveiktas ir „Nevėžis“. Nepaisant to, komandos – visiškai greta viena kitos. Be abejo, telšiškiai stengsis pratęsti šią malonią tradiciją ir šeštadienio popietę. Abi komandos praeitą savaitę žaidė ir LFF taurės rungtynes, abi buvo priverstos nusileisti A lygos klubams. Tiesa, „Džiugas“ žaidė diena vėliau ir ilgiau – pratęsimas bei baudinių serija atėmė nemažai fizinės ir emocinės energijos. Tačiau neabejotinas ir faktas, kad Telšių stadione susirinkusių žiūrovų parama bus juntama ir jaučiama.

„Nevėžis“ turi savų problemų,ir nemažų, bet tai – ekipa, kuri niekada nekelia viršun baltos vėliavos. Kėdainiečių laukia bene sudėtingiausias rungtynių tvarkaraštis iš visų trijų pagrindinių pretendentų į titulus, bet sėkmė tarpusavio rungtynėse situaciją gerokai pakeistų.

Pirmose rungtynėse Kėdainiuose sėkmė nusišypsojo „Džiugui“ – laimėta minimaliu skirtumu (1:0).

Susitikimas Telšiuose bus transliuojamas Pirmos lygos „Youtube“ bei „Facebook“ paskyrose, taip pat  - pirmalyga.lt svetainėje.

Šeštadienis, 08.31, 17:00, Jonavos miesto stadionas.

 „Jonava” - Kretingos „Minija”

„Buksuojantys“ šių rungtynių šeimininkai turės progą nutraukti nesmagią keturių pralaimėjimų iš eilės seriją. Jonaviškiai dabar atsidūrė sudėtingoje psichologinėje padėtyje ir teigiamas rezultatas jiems labai reikalingas.Esamoje situacijoje net ir lygiosios namuose galėtų būti vertinamas kaip neblogas rezultatas. Nors žaidžiama prieš žemiau esančią komandą, antrame rate atstumas tarp ekipų sparčiai mažėja – dabar jas skiria tik 4 taškai. „Minija“ ypač pagerino žaidimą gynyboje (per paskutines 7 rungtynes praleisti tik 3 įvarčiai), o prie komandos prisijungę nauji žaidėjai suteikė kokybės atakai. Pokyčiai, kurie padidino pasitikėjimą savo jėgomis. Tad dabar varžovai, kovodami su kretingiškiais, jaučiasi kur kas labiau pažeidžiami , nei sezono pradžioje.

„Jonavoje“ kol kas permainos kolektyve apčiuopiamos naudos nedavė. Ekipa  - dar ieškojimo kelyje, tačiau klajonėse taškų prarandama daugoka. Labai svyruoja ir žaidimo kokybė, - net vienų rungtynių metu jonaviškiai gali sužaisti visai neblogą atkarpą, tačiau ją dažnai pakeičia ir blankus, su daug kamuolio valdymo broko vaizdas. Optimizmo jonaviškiams gal suteiks prisiminimai iš pirmųjų tarpusavio rungtynių. Tada Kretingoje savo pranašumą jonaviškiai žaidė geriau ir laimėjo (2:0).

Sekmadienis, 09.01, 13:00, Trakų miesto stadionas.

 Vilniaus „Riteriai B” - „Vilnius ”

Labai tikėsimės, kad šį kartą Trakuose nereikės ieškoti miltų ir rungtynės praeis be tokio pobūdžio ekscesų. Vilniaus komandų tarpusavio dvikovos dažniausiai vyksta įdomiai ir yra sunkiai prognozuojamos. Kažko panašaus laukiame ir šį kartą. Praeitame ture „Vilnius“ iškovojo efektingą pergalę, patiesę „ant menčių“ lygos lyderius. Igorio Morino auklėtiniai tikriausiai norėtų pratęsti ta pačia gaida, tačiau Trakuose lengvai taškų negauna niekas. Pagrindinė „riterių“ komanda šį savaitgalį A lygoje nežaidžia, tad šeimininkų gretose galime pamatyti ir veidų iš jos. Kaip jau minėjome, ši dvikova – principinė, ypač – „Vilniuje“ žaidžiančiam Artūrui Dolžnikovui, sezoną pradėjusiam „riterių“ gretose. Naujoje ekipoje šis žaidėjas pritapo greitai, jau įmušė tris įvarčius ir yra vienas iš „Vilniaus“ puolimo lyderių.

„Riteriai B“ irgi turėtų surasti savyje papildomos motyvacijos šioms rungtynėms – kad ir pasiekti revanšą už pralaimėjimą pirmame rate, priminsime, jog tas susitikimas baigėsi minimalia „Vilniaus“ pergale (2:1).

Sekmadienis, 09.01, 17:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” –  Mažeikių „Atmosfera”

Pirmajame rate, rungtynėse Mažeikiuose Vilniaus komanda sulaukė ir svarios pagalbos iš pagrindinės ekipos. Tai padėjo pasiekti pergalę (2:1) ir išvengti paskutinės vietos. Dabar vilniečiai žais namuose, bet daugiausia turės verstis savo jėgomis. Atrodytų, tai kiek padidina svečių šansus, bet „Atmosfera“ turi nemažai problemų aikštėje, o patiriami triuškinami pralaimėjimai jas tik gilina. Tad dviejų autsaiderių dvikovoje šeimininkų galimybės turėtų būti vertinamos kur kas geriau. Aišku, tą vilniečiams reikės įrodyti aikštėje. Ab sekmadienį susitinkančios komandos savo žiūrovus pergalėmis sezono metu džiugina itin retai, tad gal sekmadienis kažkuriems iš jų taps šventiniu ?!