16 turas. Antrieji komandų pasimatymai prasideda.

Savaitgalį startuoja antrasis Pirmos lygos ratas, tad turnyras bus oficialiai perkopęs ekvatorių. Po šio turo pirmenybėse bus pertrauka, kurios metu komandos galės kiek atsipūsti ir geriau pasiruošti būsimosioms kovoms. Kurių ekipų žaidėjai išeis trumpų vasarinių atostogų geriau nusiteikę, sužinosime greitai.

Šeštadienis, 07.06, 14:00, Jonavos miesto stadionas.

„Jonava” - Mažeikių „Atmosfera”

Abi komandos šeštadienį turėtų išbėgti į Jonavos stadiono aikštę būdamos skirtingose lentelės pusėse, bet pakilios nuotaikos. Mažeikių komanda praeitame ture pagaliau pajuto pergalės Pirmoje lygoje skonį, o jonaviškiai efektingu stiliumi įveikė lyderių grupėje žengiantį „Nevėžį“. Dar viena pergalė leistų sutvirtinti savas pozicijas ir sumažinti atstumą iki medalių zonos. O galimybės pasiekti pergalę – labai realios. „Atmosferos“ nurašyti  iš anksto negalima, tačiau šeimininkai turi kur kas labiau patyrusią sudėtį, aukštesnio meistriškumo žaidėjus. Nemažai pasako aktas, kad daugiau nei per pusę sužaistų rungtynių (8 kartus) jonaviškiai išlaikė savo vartus „sausais“, o Mažeikių komanda yra nerezultatyviausia lygoje.

Pirmo rato dvikova Mažeikiuose baigėsi „Jonavos“ pergale 3:0.

Šeštadienis, 07.06, 14:00, Pakruojo miesto stadionas.

„Pakruojis” – Gargždų „Banga”

Dar viena turnyro „antipodų“ dvikova vyks Pakruojyje.Šeimininkai paskutinį kartą taškus pelnė prieš penkis turus, o svečiai, užtikrintai traiškę vieną varžovą po kito, trečiadienį netikėtai  namuose nusileido „Dainavai“. Iš esmės, tai nieko gero „Pakruojui“ nežada – prarasti taškai „Bangai“ tampa papildomu stimulu bei motyvacija žaidžiant su sekančiais varžovais. Tiesa, išvykose Gargždų komanda stengiasi žaisti gana racionaliai, stambūs rezultatai pasitaiko ne itin dažnai.

„Pakruojui“ savas stadionas kol kas didelės laimės neatneša – namuose laimėtos vos vienos rungtynės, o nusileista 5 kartus, dažniausiai – gana dideliais rezultatais (įvarčių santykis 8-22).Norint pakeisti šią tendenciją, šeštadienį reiktų laukti nedidelio stebuklo.

Pirmoji komandų tarpusavio dvikova baigėsi minimalia „Bangos“ pergale 1:0.

Šeštadienis, 07.06, 17:00, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis” – Telšių „Džiugas”

Telšių komandos, atsidūrusios pačiame turnyrinės lentelės viršuje, laukia rimtas išbandymas. Kaip, beje, ir „Kupiškio“. Pirmas komandų tarpusavio susitikimas Telšiuose tą tik patvirtina („Džiugo“ pergalė minimalia persvara 1:0). „Kupiškis“ tapo viena labiausiai nustebinusių komandų pirmajame turnyro rate, ir jei ne kelios nesėkmingos rungtynės, ji galėtų būti lentelėje dar aukščiau.

Vieni iš Pirmos lygos lyderių („Banga“) neseniai išsivežė iš Kupiškio nelengvą pergalę, atėjo laikas pabandyti laimę ir kitiems. „Džiugui“ antrajame rate teks žaisti daugiau rungtynių išvykose, nei namų aikštėje, tad nuo to, kaip komandai seksis rinkti taškus svetimose aikštėse, priklausys ir galutinis rezultatas. Kol kas telšiškiai namo yra parsivežę 3 pergales, o 2 kartus grįžo be taškų. Įdomu, kad „Kupiškio“ rezultatai žaidžiant savoje aikštėje ir išvykose – daugmaž vienodi, pergalių ir pralaimėjimų yra po lygiai.

Sekmadienis, 07.07, 15:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” - FA„Šiauliai“

Dzūkijos sostinė sekmadienį vėl alsuos futbolu. Jaunos „Dainavos“ ir „Šiaulių“ ekipos šiemet santykius aiškinsis dar kartą. Pirmasis raundas Šiauliuose, priminsime, baigėsi alytiškių naudai (3:1). Sekant šiemetines tendencijas, pernelyg nenustebtume, kad sekmadienį galimas ir revanšas. Meteorologinės prognozės išbandymo karščiu rungtynių dalyviams sekmadienį nežada, tad visą savo energiją komandų žaidėjai galės skirti veiksmams aikštėje. Šiais metais matėme labai įvairių abejų komandų rungtynių, tad išankstinės prognozės gali labai smarkiai prasilenkti su realybe. Tačiau vieną dalyką galėtume spėti – azarto šiose rungtynėse neturėtų trūkti – tiek aikštėje, tiek ir šalia jos.

Numatoma tiesioginė šių rungtynių transliacija Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose bei www.pirmalyga.lt.

Sekmadienis, 07.07, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

 „Vilnius“ - Kauno  „Hegelmann Litauen”

„Vilniaus“ pasiruošimo sekmadieninėms rungtynėms pagrindinis motyvas nurodytas net rungtynių reklamoje. „Saldus revanšas namuose“ – tikslas  pakankamai konkretus ir aiškus. Sėkminga turnyrinė atkarpa suteikė vilniečiams papildomo pasitikėjimo savo jėgomis. Jo, beje , netrūksta ir svečių vaidmenyje būsiančiai Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipai. Per paskutines 4 rungtynes svečiuose Vytauto Masaičio auklėtiniai surinko 8 taškus, nenusileidę varžovams nė karto. Tad kalbėti apie kažkokius „išvykų kompleksus“ būtų keista. Tiesa, sekmadienio rungtynėse Vilniuje prieš „Hegelmann Litauen“ išsirikiuos ne kuklūs Pirmos lygos debiutantai, o komanda, „pagavusi“ žaidimo ritmą, pajutusi pasitikėjimą savo jėgomis ir tampanti vis pavojingesniu varžovu, ypač – Fabijoniškių gimnazijos stadione.

Pirmąją tarpusavio dvikovą laimėjo kauniečiai rezultatu 4:1.

Sekmadienis, 07.07, 16:00, Trakų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” -  Kretingos „Minija”

Trakų stadione paprastai mušama daug įvarčių, įdomu, ar sekmadienį tendencijos išliks tokios pačios. „Minija“ pastaruoju metu daug dėmesio skiria gynybinių veiksmų tobulinimui, ieško pastiprinimo ir pirmieji to rezultatai jau matomi. Pajūrio komandos netenkina užimama vieta lentelėje ir Valdo Trakio auklėtiniai darys viską, kad situacija pasikeistų. Pirmas žingsnis šia kryptimi būtų pergalė prieš kartą jau įveiktus varžovus.

„Riteriai B“ gavo skaudų „antausį“ Mažeikiuose. Pralaimėjimas turnyro autsaideriams galėtų ir turėtų užgauti žaidėjų savimeilę. Laukiame jų reakcijos, o kokia ji bus – sekmadienį pamatysime aikštėje.

Pirmo rato dvikovoje buvo užfiksuota „Minijos“ pergalė rezultatu 2:1.