14 turas. Sekmadienio „pasiutpolkė“.

Tvarkaraščio dėka visas keturioliktas Pirmos lygos turas „sutilps“ į vieną dieną. Net trys Pirmos lygos rungtynės vyks Vilniuje, tad sostinės futbolo mėgėjai per dieną galės pamatyti ir įvertinti beveik pusę lygos komandų. Iš lyderių grupėje žengiančių komandų tik „Džiugas“ žais savų žiūrovų akivaizdoje, kai tuo tarpu „Bangos“ ir „Nevėžio“ laukia labai nelengvos išvykos.

Sekmadienis, 06.30, 13:00, Vilnius, LFF stadionas.

Vilniaus „Žalgiris B” - Kauno  „Hegelmann Litauen”

Pirmosios turo rungtynės vyks Vilniuje, kur žalgiriečiai bandys „įkasti“ dar vienai komandai, esančiai pirmoje lentelės pusėje. Vilniečiai pastaruoju metu demonstruoja kovingumą ir valią, lengvai taškų nedalina, o šyptelėjus sėkmei galėjo ir labiau padidinti savo surinktų taškų kraitį. Permainas savo komandos žaidime pastebėjo ir treneris Žydrūnas Grudzinskas. Tai – tarsi perspėjimas sekmadieniniams svečiams iš Kauno. „Hegelmann Litauen“ turėjo ilgesnę pertrauką nei likę komandos- praeito turo susitikimas su „Stumbru“ neįvyko. Iš vienos pusės – daugiau laiko užsigydyti didesnes ar mažesnes traumas. Kita vertus, kartais tokios pauzės komandas kiek išmuša iš ritmo. Tad karštą sekmadienio popietę LFF stadione galimi įvairūs rungtynių scenarijaus vingiai.

Beje, „atsidarius“perėjimo langui „Hegelmann Litauen“ gretas papildė buvęs „Stumbro“ žaidėjas D.Slambekovas, tad Vilniuje galime išvysti ir jo debiutą naujoje komandoje.

Sekmadienis, 06.30, 15:00, Trakų miesto stadionas.

Vilniaus „Riteriai B” - „Jonava”

„Riteriai B“ kiek pataisė savo nuotaiką ir turnyrinę padėtį praeitame ture nugalėję „Šiaulius“. Trakų stadionas, nors ir ne visuomet būna idealiai paruoštas rungtynėms, visgi yra gana sėkmingas šeimininkams, ypač pastaruoju metu. Tad „Jonavos“ laukia nelengvas jėgų išbandymas. Juo labiau, kad pastaruoju metu Eisvino Utyros auklėtinių žaidimas primena „amerikoniškus kalnelius“, o gynybinės „įgriuvos“ ištikusios Alytuje ir Gargžduose – sunkiai paaiškinamos. Ką gi, rungtynės Trakuose svečiams - dar vienas „išbandymas ugnimi“, - šeimininkai birželio mėnesį čia žaidžia labai rezultatyviai (12 įmuštų įvarčių per 4 rungtynes). Kitas faktas- kad ir praleidžia nemažai, nei vienose iš šių rungtynių „Riterių“ vartai neliko sausi. Tad erdvės ir progų pasireikšti „Jonavos“ puolimas taip pat turėtų turėti.

Sekmadienis, 06.30, 15:00, Alytaus miesto stadionas.

Alytaus „Dainava” - Kėdainių „Nevėžis”

Įdomi sekmadienio popietė nusimato Alytuje. Susitinkančios komandos turi netrumpą ir įdomią tarpusavio kovų istoriją tiek Pirmoje lygoje, tiek kituose Lietuvos futbolo lygmenyse. Praeitais metais „Dainava“ abu kartus įveikė Kėdainių komandą, šiemet šią tradiciją svečiai pratęsti kažin ar sutiks. Juolab, kad prielaidos tam yra. Vitalijaus Stankevičiaus treniruojamas „Nevėžis“ šiemet demonstruoja stabilų, brandų žaidimą ir pelnytai žengia lyderių grupėje. Svečiuose „Nevėžis“ stengiasi žaisti drausmingai, nedaug praleidžia, gerą žaidimą demonstruoja vartus ginantis Martynas Matijoška. Beje, jis – Alytaus futbolo auklėtinis, tad sekmadienio rungtynėse jam nestigs ir papildomos motyvacijos.

Šiame sezone matėme kelsi skirtingus „Dainavos“ veidus – nuo galingo varžovų triuškinimo iki bejėgiškų pralaimėjimų. Ką pamatysime šį kartą, priklausys pirmiausia nuo pačių alytiškių. Visgi, atrodo, kad komanda atsigauna po nesėkmių ruožo, o paskutinis kluptelėjimas Kupiškyje gali būti ir neblogą formą demonstruojančių varžovų nuopelnas.   

Numatoma tiesioginė šių rungtynių transliacija per "Init" televiziją, Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose bei www.pirmalyga.lt.

Sekmadienis, 06.30, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

 „Vilnius“ – FA„Šiauliai“

Per 13 rungtynių, kurias sužaidė Pirmoje lygoje debiutuojantis „Vilnius“, žiūrovai išvydo 57 įvarčius. Kol kas tai – absoliučiai didžiausias rodiklis lygoje, o sirgaliai, mėgstantys atakuojantį futbolą ir rezultatyvumą, turėtų neaplenkti vilniečių susitikimų. Igorio Morino aukėtiniai „siautė“ paskutiniuose turuose prie varžovų vartų, nors skersvėjų prie savo vartų taip pat buvo užtektinai.

Juos ir mėgins išnaudoti „Šiauliai“, turintys tam pajėgumų, bet ne visuomet sugebantys juos išnaudoti. Šiauliečiai taškus renka sunkokai, o komandos pergalių ir pralaimėjimų balansas beveik išsilygino.

Nenuostabu, kad šiauliečių komanda dairosi ir naujų veidų – štai prieš kelias dienas paskelbta, kad ekipą papildo Kildras Kavaliukas, sezoną pradėjęs Kelmės „Kražantėje“.

Sekmadienis, 06.30, 18:00, Kupiškio miesto stadionas.

„Kupiškis“ - Gargždų „Banga”

„Kupiškis“ nenustoja stebinti ir toliau. Paskutinį pralaimėjimą patyrę gegužės pradžioje, alaus krašto reprezentantai įsibėgėjo ne juokais ir po pergalės prieš Alytaus „Dainavą“ šoktelėjo ant septinto turnyrinės lentelės laiptelio. Sekmadienį Kupiškyje viešės pirmenybių lyderė Gargždų „Banga“, turinti nuostolių dėl patiriamų traumų ir žaidėjų iškvietimų į jaunimo rinktines. Tačiau gargždiškiai turi bene ilgiausią atsarginių žaidėjų suoliuką lygoje, tad dažniausiai jie savas netektis kompensuoti sugeba. Ar sugebės nuliūdinti vietinius sirgalius rezultatyviausias lygos žaidėjas Algimantas Bačanskis ?! Gal ir ne, bet ir be jo „Bangos” arsenale - daug atakuojančių ginklų...

„Kupiškio“ žaidimui nemenką įtaką gali turėti komandos kapitono Stanislavo Pichockio diskvalifikacija. Šią netektį reikės pasistengti kompensuoti kitiems komandos lyderiams.

Sekmadienis, 06.30, 18:00, Telšių miesto stadionas.

Telšių „Džiugas” - „Pakruojis”

Telšių futbolininkai turi visas galimybes pratęsti sėkmingą pasirodymą šių metų Pirmojoje lygoje. Į Žemaitijos sostinę atvažiuoja nemažai problemų turintis „Pakruojis“, o tas faktas, kad Telšių centriniame stadione „Džiugas“ į varžovų vartus muša nemažiau nei po 3 įvarčius, svečių pradžiuginti negali. Pastaruoju metu „Pakruojis“ labai daug praleidžia – patirti iš eilės trys pralaimėjimai stambiais rezultatais. Niekas negarantuoja, kad taip neatsitiks ir Telšiuose. Pagrindinės Aido Dambrausko komandos bėdos dažniausiai prasideda antruose kėliniuose- matyt tam įtakos turi mažas žaidėjų pasirinkimas, menka rotacija. Traumos, diskvalifikacijos šią problemą dar labiau išryškina. „Pakruojo“ sirgalius galima tik užjausti, o telšiškiai laukia dar vienos „Džiugo“ pergalės. Ir pagrindas tam yra. Smagu sekti patyrusių „Džiugo“ žaidėjų – Andriaus Lipskio, Davydo Arlauskio žaidimą. Savo žaidimo kokybe, kovingumu jie pilnai pateisina komandos lyderių statusą.

Beje, vartininkų grandis „Džiuge“ – viena jauniausių. Ją papildė sezono pradžioje „Vilniaus“ klubui atstovavęs Povilas Survila.

Sekmadienis, 06.30, 18:00, Vilnius, LFF stadionas.

„Vilniaus Vytis” - Mažeikių „Atmosfera”

Turą užbaigs susitikimas LFF stadione, kur „Vilniaus Vytis“, praeitame ture nutraukęs nelabai sėkmingą rungtynių seriją, pasistengs sutvirtinti savas pozicijas lentelės viduryje. Vilniečiai jau yra „nudegę“ rungtynėse su žemiau esančiomis komandomis, tad sekmadienį varžovo neturėtų nuvertinti. Ir nesvarbu, kad Mažeikių komandos sąskaitoje- vos 6 taškai (labai realu, kad jie galų gale pavirs trimis), buvo susitikimų, kai žemaičiai gerokai pagadino nervus varžovams. „Atmosferos“ žaidimą reikėtų vertinti jau galvojant apie ateitį, o rungtynės prieš Algimanto Liubinsko vadovaujamą komandą – visuomet gera pamoka ir sunkiai įkainojama patirtis. Pats „Vilniaus Vyčio“ treneris apie šį sezoną kalba nevyniodamas žodžių į vatą. Jo nuomone, komanda gali kovoti dėl geresnių pozicijų lentelės viduryje, o į medalių dalybas veikiausiai neįsitrauks. Kita vertus, tai nereiškia, kad vilniečiai nesieks pergalės kiekvienose žaidžiamose rungtynėse.

Viena Pirmos lygos komanda šį turą ilsėsis. Tai bus  Kretingos „Minijos“, kurios planuotas  susitikimas su Kauno „Stumbras B“ neįvyks.