11 turas. Išbandymai karščiu (ir ne tik) artėja ...

Vienuoliktas  Pirmos lygos turas yra tarsi „perskeltas“ į kelias dalis – keturios dvikovos įvyks artėjantį savaitgalį, o dar pusė turo susitikimų nukelta į kitą savaitę ar net vėliau. Pagrindinė to priežastis – lygos klubų žaidėjų iškvietimas į įvairaus amžiaus jaunimo rinktines. Na, o pusei lygos komandų teks kovoto ne tik su varžovais, bet ir su tropiniais karščiais, aplankiusiais Lietuvą.

Šeštadienis, 06.08, 14:00, Kaunas, NFA stadionas.

Kauno  „Hegelmann Litauen” – „Kupiškis“

Turas prasidės rungtynėmis Kaune, kurios bus transliuojamos per „Init“ televiziją, o taip pat - Pirmos lygos „Facebook“ bei „Youtube“ paskyrose.

Susitiks komandos, praeitame ture pademonstravę charakterį ir nelengvuose susitikimuose išvykose sugebėję sužaisti lygiosiomis. Beje, rungtynių metu abi buvo atsidūrę nelengvose besivejančių padėtyse.

Žvelgiant į turnyrinę situaciją - varžovus skiria vos 2 taškai, ekipos šiuo metu yra gan tankioje vidutiniokų grupėje. Pastaruoju metu kiek geresnius rezultatus rodo „Kupiškis“, renkantis taškus tiek namų, tiek išvykos rungtynėse. Visgi, svečiams ant dirbtinės dangos aikštės teks žengti beveik po pusantro mėnesio pertraukos. Rungtynių laikas- gana ankstyvas, tai irgi gali turėti įtakos žaidimui.

Įdomu, ar Kaune sulauksime aktyviausių „Kupiškio“ sirgalių, kuriuos praeitame ture Trakuose teko tramdyti ir pasitelkus policiją. Tikėsimės , kad šį kartą to nereikės ir visas dėmesys bus skirtas įvykiams aikštėje, o ne už jos ribų.

Šeštadienis, 06.08, 17:00, Mažeikių miesto stadionas.

Mažeikių „Atmosfera” – Gargždų „Banga”

Praeitame ture Mažeikių komanda pirmą kartą šiose pirmenybėse įsirašė tris taškus į savo sąskaitą. Ta pergalė gal ir nebuvo tokia, kokios norėtųsi - iškovota be žaidimo, varžovams susidūrus su eile problemų. Bet „Atmosfera“ čia – niekuo dėta. Na, bet pratęsti pergalingą seriją šeštadienį bus sunku – „Atmosferai“ teks priimti vienus iš turnyro lyderių. Gargždų „Banga“ taškus šiame sezone renka su pavydėtinu pastovumo, o šiuo metu yra iškovoję 5 pergales iš eilės. Tiesa, svečiuose gargždiškiai žaidžia ne taip įspūdingai kaip savame stadione – trijose rungtynėse išvykose iškovoti 4 taškai (1 pergalė, 1 lygiosios ir 1 pralaimėjimas). Kita vertus, „Bangai“ neleidžia atsipalaiduoti ir kitas lyderis- Telšių „Džiugas“, žengiantis koja kojon. Tad tuo. Kad Tomo Tamošausko auklėtiniai bus nusiteikę ryžtingai, abejoti neverta.

Nors neabejotinas favoritas yr „Banga“, Mažeikių komanda turėtų „kibti į atlapus“ svečiams. Vien tai, kad rungtyniauja dvi Žemaitijos komandos, rungtynėms suteikia papildomos intrigos. Ir nors kol kas „Atmosfera“ – viena iš sunkiausiai kelius prie varžovų vartų randančių lygos ekipų (įmušti tik 9 įvarčiai), šeštadienį gali būti karšta ir tribūnose, ir komandų baudos aikštelėse...

Šeštadienis, 06.08, 18:00, Šiaulių miesto stadionas.

FA„Šiauliai“ – Kėdainių „Nevėžis”

Trys taškai šiuo metu nepamaišytų ir „Šiauliams“. Pirmenybių starte sukauptų taškų kol kas pakanka šiauliečiams išsilaikyti penktoje vietoje, bet persekiotojai gerokai priartėjo ir jei pergalių nebus, „Šiauliai“ gali atsidurti lentelės viduryje, ar net žemiau. Tiesa, galimybę lengviau atsikvėpti šiauliečiams suteikė LFF Drausmės Komitetas , patenkinęs šiauliečių pateiktą protestą ir užskaitęs techninį pralaimėjimą Kretingos „Minijai“ praeito turo rungtynėse.  Tad dviem taškais šiauliečių taškų kraitis padidėjo. Visgi, tai neišsprendžia visų Šiaulių reprezentantų problemų aikštėje. O varžovas šį kartą laukia rimtas- puikią sportinę formą pastaruoju metu demonstruojantis Kėdainių „Nevėžis“.

Beje, šiose rungtynėse susitiks dvi rezultatyviausiai žaidžiančios ekipos, kartu įmušę jau 50 įvarčių!

Nenuostabu, jog komandose žaidžia ir kol kas rezultatyviausi lygos futbolininkai – E.Kugys (10 įvarčių) ir D. Konikas (8 įvarčiai). Ar tai reiškia, kad Šiauliuose išvysime įvarčių fejerverką ?! Tiesa sakant, toks scenarijus -  mažai tikėtinas, paprastai tokiose rungtynėse treneriai akcentuoja gynybinius veiksmus, didelį dėmesį skirdami varžovų lyderiams. Nenustebtume, jei rungtynių likimą lemtų ir vienas kurios nors komandos įmuštas įvartis.

Sekmadienis, 06.09, 16:00, Vilnius, Fabijoniškių gimnazijos stadionas.

 „Vilnius“ – Kretingos „Minija”

Sekmadienį mūsų laukia vienerios rungtynės, vyksiančios sostinės Fabijoniškių gimnazijos stadione. „Vilniaus“ ekipa šįkart sulauks svečių iš pamario. Kretingiškiai, pastaruoju metu pastebimai pagerinę žaidimą ir stabiliai pradėję rinkti taškus, Vilniuje gali priminti įerzintų bičių spiečių – DK sprendimu komanda neteko taško, iškovoto rungtynėse su „Šiauliais“. Ką gi, kartais tenka nukentėti ir nuo tokių klaidų, pirmenybių nuostatų reikia laikytis. O kompensuoti praradimus galima tik futbolo aikštėje. Tą kretingiškiai ir pasistengs padaryti.

„Vilnius“ namie – pakankamai sunkiai įkandamas „riešutėlis“ bet kuriam varžovui. Ir nors žaidimo stabilumu pasigirti Igorio Morino auklėtiniai vargu ar gali, kovingumas ir noras gali kompensuoti žaidimo klaidas. Daug ką reikš ir charakteris- atrodo, jog oro sąlygos rungtynių metu gali priminti Afriką, tokiais atvejais bene svarbiausia tampa valios jėga.